Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az a jelenség a...

Miért van az a jelenség a munkahelyemen, hogy a fizikai munkát végzők jobb autókkal járnak, mint a szellemi munkát végzők?

Figyelt kérdés

Családias légkörű a munkahelyem, ezért mindenki ismer mindenkit. Speciális területen dolgozunk, emiatt a fizikai dolgozók is nagyon szépen keresnek, ami jó. Tehát, mindenki megteheti, hogy új vagy páréves autóval járjon. Miért, csak a fizikai dolgozók vesznek "menőbb" autót? A többiek pedig 6-15 éves, de jó állapotban lévő autóval járnak.

Egyébként jó a kapcsolat mindenkivel, nincs ellentét, csak ezt a jelenséget figyeltem meg.



2020. máj. 23. 08:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok összetevös.

Lehet az atlageletkoruk a szellemiknek fiatalabb es ök inkabb kecora gyüjtenek vagy csaladalapitasra.

Mig a fizikaiaknal màr vannak gyerekek megvan a hàz es "élni"akarnak meg vetiteni.


Vagy forditva. A fizikaiak mèg otthon élnek anyuval nem a csaladalapitas az elsö hanem mondjuk a csajozàs es ahhoz azthiszik kell a menö auto mert kompenzàljàk hogy kicsi a ..-uk

2020. máj. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Ha még munka mellett lepasszolsz pár tonna fímet, meg eladsz egy kis herbált, akkor futja BMW-re is.
2020. máj. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, hogy mennyire egységesek nálatok a fizetések, de bizonyos szakmákban napjainkban rengeteget lehet keresni. (Igen, százezreket...)

Míg egy szellemi munkát végző ember (irodista) sokszor 200-300 ezret visz haza. (Vagy 180-at... mert a kezdőknek ennyit adnak sok helyen)


Én ismerek kőművest, akire ha ránézel, csak a foltos munkásruhát látod... közben meg hatalmas autókkal jár magánemberként, mert anyagilag megengedheti magának.


Egyébként egy rendes országban nem tartanám normálisnak, hogy többdiplomás emberek (vagy egyetemi oktatók!!) 200 ezret keresnek....

2020. máj. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Ha annyira családias, mindenki ismer mindenkit hangulat van, akkor hogy merült fel egyáltalán a kérdés, hiszen ismerned kellene a motivációjukat, családi, anyagi hátterület...
2020. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a fizikai munkás sokszor messze többet keres egy szellemi dolgozonal.
2020. máj. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Simán lehet messze többet keres mint te. "Jól fizetett mérnök" vagyok, a lakásfelújításnál dolgozó összes szaki 1,5-2x annyit keres mint én.
2020. máj. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Mert a szelleminek van szelleme, és nem akarja megmutatni, hogy ő a Jani, micsoda autóra futja.

Lányom nyolcoszt gimibe járt, abszolút többségben voltak a város elitjének (okos, szorgalmas) gyerekei. Mindig a legszegényebb két-három szülő szórta a pénzt...

2020. máj. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne azt is megtudni, hol, és milyen házakban élnek....észrevételem alapján akik menőnek kinéző autókkal vannak, valami putri helyen laknak, putri házakban.

Valamivel kompenzálni kell a nyomort...

2020. máj. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Valószínűleg, több dolog miatt is lehet a fentiekből. Nem keresnek többet, ezt tudom.
2020. máj. 23. 09:02
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Letelik a házrészlet a viskóra, jöhet az autó. Romától jóárasan. Fűtésszezonban melegítőben is lehet ténykedni otthon, meg napi 1x befűt a főzés is, ez így összességében elég nagy többlet a jó környéken, bérlakásban élő, otthon mozgásszegényen ténykedő készételfogyasztóhoz képest.
2020. máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!