Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hajnalban feltörték az autónka...

Hajnalban feltörték az autónkat, párom munkahelyének (egy gyár, multi) parkolójában. Ki van írva, hogy magánterület, őrök is vannak. Mást is terhel-e felelősség?

Figyelt kérdés
Kérdezném, van-e valamilyen lehetőség arra, hogy a gyár, vagy a biztonsági szolgálat megtérítse a kárt, vagy bármilyen formában segítsen? (Pl. Jogilag terheli-e a biztonsági céget felelősség, ilyesmire gondolok)

2014. jún. 11. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Az hogy magánterület s örök vannak nem jelent semmit. Ha így lenne akkor minden nagy áruház parkolójában történt eset az áruházat terhelné. A cég gondolom nem vállalta a parkoló őrzését Ha igen akkor fizetnie kell hiszen nem teljesített. Amúgy pedig ha túl nagy a károd azaz sok mindent hagytatok a kocsiban akkor az a ti saratok.
2014. jún. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom, de a jogi részében, ill., hogy a gyakorlatban hogyan működik azt nem tudom-tudtam
2014. jún. 11. 19:24
 3/5 anonim ***** válasza:
El kell olvasni a parkoló szabályzatát. Ha benne van hogy nem vállalnak felelősséget az esetleges lopásokért, akkor nem tudsz mit tenni.
2014. jún. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

azért ez nem teljesen így van. Ha én veszek egy puskát és leírom, hogy a puskával okozott károkért nem vállalok felelősséget, attól még felelős vagyok ám :)


még egy nagyon jó példa a szórakozóhelyek ruhatára, ahol ki van írva, hogy a zsebben hagyott értékekért nem vállalunk felelősséget. pedig kellene... (igaz mentesül a felelősség alól ha pl. működtet külön széfet)


ám ez az információ tényleg kevés és én nem sok esélyt látok a kár megtérítésére. persze nem vagyok ügyvéd...

2014. jún. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én sem látok sok esélyt, csak maga a tudat bosszant, ha esetlegesen őrzött parkoló (amit nem tudok), és mégis megtörtént, akkor mit őriznek????

Kedves első hozzászóló, a nagy áruházas parkoló nem feltétlen jó példa hiszen a nagy áruházak parkolói pl. nem mindenhol minősül magánterületnek.

2014. jún. 12. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!