Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A covid-19 vakcinákkal oltotta...

A covid-19 vakcinákkal oltottak mivel gyógyszerkísérletben vesznek rész nem lenne köteles őket valamilyen anyagi kompenzációban részesítenie a gyártóknak?

Figyelt kérdés
2021. máj. 11. 16:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%

Az engem is erdekelne, hogy miert gondolja barki, hogy nem kiserleti fazisban vannak az oltasok. Annyi tortent, hogy a jarvanyra valo tekintettel, lehetove tettek a gyartok szamara egy atmeneti, veszhelyzeti engedely megszerzeset, melynek feltetelei a normalisnal joval enyhebbek. (Ez barki altal elerheto informacio, az EMA, az FDA, vagy az egyes gyartok oldalan.) Tobbek kozott nem szukseges (nem is lehet) prezentalni kozep- es hosszutavu vizsgalatokat, valamint a mintaszam is joval alacsonyabb, ami eleve kizarja egyes mellekhatasok gyakorisaganak megallapitasat, nem volt szukseges prezentalni tovabba az oltas hatasat (hatekonysag, mellekhatasok) kulonbozo betegsegek eseten stb. Ez nem jelenti azt, hogy ezek a vizsgalatok nem folynak tovabb. A tavaly onkenteseken elkezdett fazis2/3 kiserletek tovabb folynak (reszeredmenyek megtekinthetok a clinicaltrials.gov-on), sot kibovulnek a most oltottakkal. Itt persze a transzparencia tobb szempontbol is kerdeses, ezert is fontosak az olyan orszagok, ahol peldaul csak egyfele vakcinaval oltanak es jegyzokonyvezik az osszes oltasi reakciot/mellekhatast, meg a jelentektelennek tunoket is, hiszen csak nagyszamu minta vizsgalata eseten derul ki, hogy barmilyen tapasztalt reakcio/normalistol valo elteres osszefuggesbe hozhato-e az oltassal. Magyarorszag minden szempontbol a beka feneke alatt helyezkedik el. Csak a szokasos propaganda megy,korrekt tajekoztatas helyett, az adatgyujtesrol ne is beszeljunk.

Az emberek viszont erdekesek. Nem a kiserleti fazis a problema (az szukseges, a modjan lehet vitatkozni, a szuksegessegen nem) hanem annak tagadasa. Valaszolna valaki arra, hogy ezt miert tagadja?

2021. máj. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
51%
Hogy a kerdesre is valaszoljak: Normalis esetben ebben a fazisban nem szerezheto semmilyen forgalombahozatali engedely. A most tarsadalmi szinten zajlo kiserleteket,az adatgyujtest a gyarto ceg szponzoralja es igen, az onkenteseknek fizetnek erte. Nem kompenzaciot, hiszen a kiserlet egyik oka, az esetleges mellekhatasok feltarasa, es onkentes. Viszont fizetnek erte valamennyit, mondjuk megfizetik az idodet. Ugyanakkor ez egy nagyon kenyes tema: az ilyen jellegu hatasvizsgalatok altalaban szegenyebb orszagokban zajlanak, gondolom nem kerdes miert. (Konnyebb megfelelo szamu onkentest talalni.) Meg a nyugati orszagokban is inkabb a szegenyebb reteg jelentkezik ilyen jellegu tesztelesre. (Ez alol kivetelek a kiserleti terapias szerek, ott nyilvan betegeket keresnek.) Kerdes azonban, mennyire onkentes az, amit anyagi raszorultsag miatt teszel. Sosem ertettem igazan, az emberek miert nem hajlandoak szinte semmi ilyenben reszt venni, mikozben a gyumolcset elveznek, de ez sajat dontes. Most viszont latva ezt az ossznepi tagadast (nem kiserleti vakcina, nem), kezdem erteni.
2021. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, a válaszaid, kérdéseid, felvetéseid, tényeid nem érdeklik a fanokat! Csak azért nem pontoznak le a sárgaföldig, mert a kérdezőt nem lehet😃

Érzik már ők nyugi, hogy nem teljesen úgy mennek a dolgok, ahogy ők azt gondolták még akkor.

2021. máj. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

11-12.

Köszi, hogy így kifejtetted a dolgot és a véleményedet, üdítő különbség a valóságot élből tagadók után az informáltságod.

2021. máj. 11. 17:41
 15/26 A kérdező kommentje:
13. Valószínűleg már minuszba lennék pontozva de tényleg nem értem mi van emögött a görcsös tagadás és ellenkezés mögött, nem látom értelmét egyáltalán.
2021. máj. 11. 17:44
 16/26 anonim ***** válasza:
53%
Értem a logikádat, csak nem gondoltad végig. A gyártok felajánlották, hogy a "kisérleti fázisu oltoanyagával" beoltathatod magad. Te éltél ezzel a lehetöséggel és NEM KÉRTÉL semmiféle fizetséget ezért. Mosz mire fel reklamálsz?
2021. máj. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
83%
Én nem éltem vele😃
2021. máj. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
75%
Ott van kompenzációnak a csodálatos védettségi kártya. Mi kell még?
2021. máj. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
61%
De. Csak úgy sem élnek olyan sokáig, hogy ezt élvezhetnék, ezért valamennyi gyártó eltekintett ettől.
2021. máj. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
16. Jó ebben igazad van. Csak elgondolkodtam és most jutott eszembe, hogy szerintem így lenne fair. Amit 12-es írt, hogy mi is profitálunk belőle is igaz. De az oltásgyártók amekkorát profitálnak belőle szerintem nekünk is juthatna belőle mint kísérleti alanyok.
2021. máj. 11. 19:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!