Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha gyámja leszek valakinek,...

Ha gyámja leszek valakinek, akkor milyen juttatásaim és kötelezettségeim lesznek?

Figyelt kérdés
37 éves gyermektelen nő vagyok. Hozzám csapódott egy rendkívül problémás, 16 éves kislány. Kirakták a suliból, elszökött az anyjától, drogozott, férfiaktól kapott támogatásból élt. Elkezdtem neki a vállalkozásomban kis munkákat adni neki, (alkalmi munkavállalói jogviszonyban, mivel még kiskorú) amiket nagyon jól végzett és gyorsan tanul, egyre nagyobb segítség lett nekem. Úgy érzem jobban tudok rá hatni, mint az anyja és az ügyeit is jobban tudnám intézni, (tb, bank és pénzügyei, tanulmányok folytatása, pszichiátriai segítség stb.) viszont itt meg van kötve a kezem, mivel nem én vagyok az anyja. Az anyjával többször is beszéltem és kifejezetten örül, hogy a problémás lánya ilyen jó kezekbe került. Megfordult a fejemben, hogy mi lenne, ha a gyámja lennék, amíg nagykorú nem lesz? Gondolom itt a szülők beleegyezése is kell, viszont akkor a gyerek utáni juttatások is hozzám kerülnének? (csp, tartásdíj stb.)? nem tudom ezt az anyja mennyire venné jó néven? Ezek kívül, mint gyám, milyen kötelezettségeim lennének?

2021. máj. 15. 00:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A gyámnak nagyjából ugyanolyan jogai és kötelezettségei vannak mintha a szülő lenne, bizonyos vagyoni jellegű korlátozások kivételével.
2021. máj. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!