Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van valamilyen kötelezettsége...

Van valamilyen kötelezettsége a jegyzőnek/polgármesternek, hogy a részére elküldött üzenetre/e-mailre válaszoljon? Ha igen hány nap a válaszadási kötelezettség?

Figyelt kérdés
Január elején küldtem emailt a jegyzőnek és a polgármesternek szolgalmi úthasználattal kapcsolatban, de egyikük sem válaszolt. Mit tegyek abban az esetben, ha nem válaszol továbbra sem? Személyes megkeresés, majd ha ezt követően sem sikerül megoldást találni, fogadjak ügyvédet?

2021. jan. 30. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy általános esetben egy lakossági panaszra, észrevételre, kérdésre 30 napon belül kötelesek válaszolni. Ez nem azt jelenti, hogy az idő alatt minden intézkedést meg is hoznak, de legalább elkezdenek vele foglalkozni.
2021. jan. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ez csak egy sima email volt akkor nem kötelesek rá válaszolni.

Inkább keress valakit akihez tartoznak közvetlenül az ilyen ügyek és hivatalosan fordulj hozzá! Telefonálj be a titkárságra vagy ami az önkormányzatotok honlapján meg van adva elérhetőség, és kérdezd meg hogy ilyen ügyben kihez kell fordulnod. valószínűleg nem jó helyre küldted a leveledet.

Mindig a titkárságon olvassák el az email-eket először és ők továbbítják a vezetésnek azt ami belőle őket érinti és nekik kell vele foglalkozni. Simán benne van a pakliban hogy a leveledet nem is látta a polgármester, de lehet hogy a jegyző sem, ha nem hozzájuk tartozik vagy nem ilyen módon kell a problémát jelezni. De lehet hogy csak nem volt még rá elég az idő.

Ne várj, mert lehet hogy hiába várnál, telefonálj! Kérdezd meg név szerint hogy ilyen ügyben kihez kell fordulnod, majd neki írj emailt és kezd azzal, hogy már január elején próbáltál az ügyben kérdezni/eljárni, de arra nm kaptál választ, a titkárságon (vagy akivel beszélni tudsz) ott meg őt adták meg illetékesnek az ügyben és ezért most újra írsz arról hogy .....

2021. jan. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Postai levélben (ajánlott) kellett volna küldeni,nem emaiben.

Próbáld meg azt, hogy a havi fogadóórája kérsz időpontot.

Goldmund73-hoz hasonlóan én is úgy tudom, hogy 30 nap a válaszadási kötelezettség, de ez a hagyományos levelekre vonatkozik.

2021. jan. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!