Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Transznemű házasság?

Transznemű házasság?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy valaki férfinek született, de műtéti úton nővé operáltatta magát. Ugye a magyar jogszabály szerint még mindig férfinek számít. Ezáltal a transznemű elméletileg köthet házasságot egy nővel. Ennek van valami egyéb akadálya? Mert elvégre két nő köt házasságot, de a magyar állam szerint az egyik férfi.

Illetve lehetne ez egy kiskapu is az örökbefogadásnál? (Nyilván tudom, hogy biztosan nem adnának egy ilyen párnak gyereket.)


Csak kíváncsiságból kérdezem. Az egész csak egy feltevés. Kíváncsi vagyok a diszkurzusra, ami ebből kerekedhet.

Köszönöm a válaszokat előre is <3



2021. máj. 18. 20:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ó, #10-es, én is pont rájuk gondoltam. Voltak a Fókuszban is, csak nem tudtam, hogy keressek rájuk. :)
2021. máj. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 harminezer oxigén ***** válasza:
90%

Sziasztok!


A magyar jog szerint házasságot csak jogilag férfi és jogilag nő köthet. Amennyiben a transznemű nő még a tiltás előtt nem tudta magát át anyakönyveztetni akkor ő jogi értelemben még férfi, így feleségül vehet egy nőt. Az anyakönyv vezetőnek kötelessége őket összeadni, mivel a jogszabályoknak megfelelő házasságról van szó.


#2,#6

A nemi identitást meg a szexuális orientációt keverni csak a témában való tudatlanságot jelzi, nem sértésből írom. Egy transz nő épp úgy lehet hetero, leszbikus vagy épp biszex mint bármely nem transznemű nő.


#3,#7

Magyarországon is végeznek nemi megerősítő műtéteket (a kedvetekért nemi átalakító műtéteket), bár a magyar transzneműek többsége ezt külföldön végezteti el, a hazai eü transzneműekhez való hozzáállása és az itthoni műtétek minősége miatt.


#9

Egy transznemű szellemileg ép, ahhoz hogy elkezdhessük a hormonterápiát szükségünk van két szakvéleményre, egy pszichiáter szakorvos és egy klinikai szakpszichológus szakvéleményre. Ezeknél kizáró ok bármely mentális betegség.

Veled ellentétben, én és minden transz (akik már elkezdték a hormonterápiát azok biztosan) két orvosi szakvéleménnyel is tudjuk bizonyítani hogy épelméjűek vagyunk. Te ezt mivel tudod bizonyítani?


Az örökbefogadásnál, mivel most már elsődlegesen csak házaspárok fogadhatnak örökbe, ez a feltétel a példában említett párnál meglenne. Ilyenkor a gyermekvédelmi szakemberek feladata az, hogy megítéljék azt hogy alkalmasak-e az örökbefogadásra. Jogi értelemben nincs akadálya ennek. Az alaptörvénybe már beleírták, hogy az anya nő, az apa férfi de, mivel a házaspár transznemű tagja jogilag férfi, így jogilag igen csak aggályos lenne ere hivatkozva megtagadni az örökbefogadást, ha minden egyéb feltételnek (anyagi helyzet, lakhatási körülmények, pszichológiai alkalmasság stb.) megfelelnek.


Üdv

Niki

2021. máj. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!