Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kézbe kapott kp-s aláíratlan...

Kézbe kapott kp-s aláíratlan részfizetésre egy munkahelyen lehet jóhiszemű magyarázat?

Figyelt kérdés

Mindannyian ismerjük azt a simlit amikor valaki be van jelentve minimálbérre azt megkapja utalva, a többit meg kp-ben zsebbe nulla papírral.

itt mindkét fél tisztában van vele hogy csalás,feketepénz átadása történik.

jóhiszeműség fel se merül.


de mi van akkor ha én a rendes, szerződéses ELVILEG fehér béremet kapom meg részben utalva részben kp-ben, de aláírás és papírozás nélkül?


lehet erre jóhiszemű magyarázat?

mert az a pénz amit aláírás nélkül és papír nélkül adtak át nekem, az csak feketepénz lehet, hiszen más esetben a cég saját elemi érdeke lenne a dokumentált átvétel. Mert mi van ha én másnap letagadom az átvételt és azt állítom nem kaptam semmit. Hogy bizonyítanak papír nélkül?


Tehát akkor a fizetésem, a rendes szerződéses fizetésem feketén kaptam-részben.


Vagy tévednék?


2021. máj. 24. 18:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

így van

mi a kérdés?

2021. máj. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

A kérdésem!

Ha NAGYON NAIVAN állunk a dolgokhoz és mindenképp össze akarunk hozni egy JÓHISZEMŰ magyarázatot erre, akkor egyáltalán lehetséges?


mert többen mondták hogy hát a béred végül megkaptad nem?? Hát végül meg. Összegre stimmel.

Csak nem mindegy hogy félig feketén kapom-e!!

2021. máj. 24. 19:17
 3/24 anonim ***** válasza:

Nem az szamit, hogy a penz honnam szarmazik. A fonokod uzsorakolcsont is vehet fel es fizethet abbol, szamodra tok legalis ha a munkaszerzodesedben a teljes osszeg szerepel.

Ha kapsz berpapirt az segit vagy az szja bevallas. Azonius az eredeti osszegbol szamolnak.

2021. máj. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

"Ha kapsz berpapirt "


Bérpapírt ezen a munkahelyen még élő ember nem látott.


erről ennyit. az nincs.

nincs és kész.

Most ne kezdjük el hogy "de az kötelező". TUDOM HOGY AZ.

2021. máj. 24. 19:24
 5/24 A kérdező kommentje:

"Nem az szamit, hogy a penz honnam szarmazik. A fonokod uzsorakolcsont is vehet fel es fizethet "


Megkerülöd a témát, mellédumálsz.

hogy IGAZOLJA a főnök hogy az aláír nélküli összeget nekem átadta? Hát nincs róla papír! és ha én feljelentem a céget hogy nem kaptam meg a bérem akkor mit mond majd? Mivel igazolja az átadást? Nincs papír nincs aláírás!

bemondásra senki nem hiszi el hogy a józsimelós zsebébe tömtünk tízezreket csak úgy nulla papírral!

2021. máj. 24. 19:30
 6/24 Micimacko67 ***** válasza:
100%
Ne etessétek a munkaügyis trollt!
2021. máj. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Kérdező!

"de mi van akkor ha én a rendes, szerződéses ELVILEG fehér béremet kapom meg részben utalva részben kp-ben, de aláírás és papírozás nélkül?"

Amit utalva kapsz, azt ugye tudják bizonyítani. Viszont arról nem írtál, hogy a szerződésed szerint te 4 vagy 8 órára vagy bejelentve.

Mert azt tudom még elképzelni, hogy bejelentettek 4órásnak, de 8 órában dolgozol, és a 4 órás fizetésed kapod utalva, a másik felét meg kézbe.


Ha te azt mondod, hogy nem kaptad meg a pénzed,(amit a kezedbe nyomtak aláírás nélkül) valószínű, hogy másnap már nem kell menned dolgozni.

2021. máj. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"hogy másnap már nem kell menned dolgozni."


És ha kirúg azzal mit ér el? Akkor mi fog engem visszatartani attól hogy minden létező hatóságnál feldobjam a céget NAV stb?


Hát most egy dolog tart ettől vissza: az állásom. de ha már azt elbukom végképp nem tart vissza semmi.

Ezt végiggondoltad?

2021. máj. 25. 06:42
 9/24 anonim ***** válasza:

Téged az tart vissza, hogy te sem tudod bizonyítani, hogy zsebbe megkaptad a neked járó munkabért.

Sajnos ismerős révén hallottam elég gusztustalan és pofátlan munkaadókról.

Meg te is hibás vagy, ha belementél egy ilyesfajta szerződésbe.

A NAV-nál meg nagy valószínűséggel minden rendben lesz.

A kérdés pedig az volt, hogy van-e erre jóhiszemű magyarázat. Egyértelműen nincs.

2021. máj. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"Meg te is hibás vagy, ha belementél egy ilyesfajta szerződésbe."


EMBER!!!! MILYEN SZERZŐDÉSBE MENTEM BELE? TE MIRŐL BESZÉLSZ ÁRULD MÁR EL!!!!! mibe mentem bele? HM ? MIBE??? ÁRULD MÁR EL!!!!


"Téged az tart vissza, hogy te sem tudod bizonyítani, hogy zsebbe megkaptad a neked járó munkabért."



Te azt bizonyítani tudom hogy a szerződéses munkabérem NEM KAPTAM MEG, ugyanis ami utalva lett az bizonyítható tény, és az nem anyni amennyi a bér.

Tehát ha én beballagok a bíróságra és feljelentem a céget hogy kérem nézzék meg az utalást, hát fele annyi jött mint kellett volna- akkor a cég mit mond??


Hogy ja kérem hát mi feketén zsebbe nulla papírral kifizettük a többit????

2021. máj. 26. 06:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!