Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az bűncselekménynek számít,...

Az bűncselekménynek számít, ha valakiről titokban csinálok fotókat, de nem osztom meg senkivel őket?

Figyelt kérdés
Illetve ha titokban követem? Úgy értem, hogy általában én is alapból ugyanoda megyek, mint ő, csak egy másik útvonalon. De amikor véletlenül egyidőben megyünk, akkor messziről követem, illetve képeket készítek róla emlékbe.
2021. jún. 5. 14:32
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
10 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden rendben van, a fejedben?
2021. jún. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Asszem ja. Igazából csak szerelmes vagyok a srácba, ezért követem.
2021. jún. 5. 14:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább menj oda, kérj tőle szelfit és beszélgess vele, de ne stalk-oljad mint egy yandere.
2021. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És mégis miről beszélgessek vele? Egyikünk sem az a beszélős típus.
2021. jún. 5. 15:22
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bármiről, akár arról, hogy milyen esküvőt szeretne veled, hány gyereket szeretne, mikor házasodna össze, ő is szokott-e titokban fotókat készíteni-e rólad, vagy egyszerűen csak a hobbijaitokról, tanulásról, munkáról, politikáról, amit téged vagy őt érdekli, bármiről.
2021. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha megpróbálnék kommunikálni vele, csak leégetném magam, már alapból is nagyon bénán viselkedek, ha olyannal beszélek, akivel nem szoktam, de ha még érzek is iránta valamit... Ha semmi nem jön közbe, akkor még 4 évig osztálytársak leszünk, ennyi idő alatt talán majd alapból is kialakul valami. Bár nekem az is elég, ha minden nap láthatom, ami sajnos a nyári szünetben nem lesz lehetséges.
2021. jún. 5. 15:48
 7/11 molnarmarcell21 ***** válasza:
86%

Elméletben engedély nélkül nem készíthetsz felvételt senkiről, ez alól kivétel az utcakép.


[link]

2021. jún. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az utcaképen is kötelesek kitakarni az arcot, ha a szereplő nem adott engedélyt.
2021. jún. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyik képen sem látszik az arca amúgy. Úgy nehéz is lenne képet csinálni róla, hogy ne vegye észre.
2021. jún. 17. 10:28
 10/11 Vuk-91 ***** válasza:
Titokban fotót csinálni valakiről bűncselekmény. Sorry.
2021. júl. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!