Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van jogom hangfelvételt...

Van jogom hangfelvételt készíteni titokban?

Figyelt kérdés

Valaki meghazudtult miközben nem állítottam valótlant, de ezt nyílván nem tudom bizonyítani, hisz az Ő szava van az enyém ellen. Ha négyszemközt beszélnénk amikor szembesítem a tényekkel és közben hangfelvételt készítenék, az mennyire lenne elítélendő? Nem csak "jogilag", hanem emberileg is érdekel a véleményetek.

Egyébként arról van szó, hogy egy ismerősöm árul egy bizonyos terméket, amit szerettem volna vásárolni tőle, de közben egy közös ismerős elmondta, hogy nagyon rossz minőségű illetve, hogy neki sok problémát okozott már, hogy vásárolt tőle.Így erre hivatkozva elálltam a vásárlástól. Erre az eladó fél számonkérte az ismerősön miért hiresztel róla negatív dolgokat, mire a harmadik fél azt mondta, hogy Ő csak pozitívat mondott, én találtam ki az egészet. Mivel az eladó a munkatársam és napi kapcsolatban állunk szeretném neki bebizonyítani, hogy ez nem így történt. Szerintetek etikátlan lenne? A harmadik fél nem a munkatársunk, természetesen nem is a cégnél rögzíteném a beszélgetést.


2021. jan. 21. 18:06
 1/3 anonim válasza:
Ha fel akarod használni akkor az illető beleegyezése nélkül nem teheted meg.
2021. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha törvénysértésről van szó, akkor egy személyiségi jogokat sértő per kockázatával készíthetsz felvételt, a bíró dönti el, hogy elfogadja e bizonyítéknak. És általában elfogadják.


A te esetedben kérdező viszont csak kicsinyes emberek vitájáról van szó. Szokd meg, hogy lesznek, akik túl besz"riak felvállalni a véleményüket és olyanok is, akiknek csak ürügy kell, hogy bunkók legyenek. Nem kell ide semmilyen felvétel, csak egy nagy adag határozottság. Egy "az én szavam az övével szemben" szituációban 2 dolog számít: mennyire hihető a partnerek álláspontja és hogy amellett mekkora önbizalommal állnak ki.

2021. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a jó, hogy a hazudozást és a fenyegetést nem lehet máshogy bizonyítani.

A jog mindig is a tolvajokat és a csalókat védi.

2021. jan. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!