Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valki mást szabálysértésre...

Ha valki mást szabálysértésre biztat az büntetendő? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
Pl sofőrnek a főnöke mondja lépd túl a sebességet mert ez sürgős munka, vagy ne tartsd meg a kötelező pihenőt. Szóval közvetlen veszélyeztetés nem történik, de megpróbálja rábírni a szabályok megszegésére.
2021. jún. 7. 16:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Válaszom azzal kezdeném, hogy nem vagyok jogász, csak a személyes véleményem írom le. Itt az olaszok esetében komolyabb dolog történt, rendszeresen és a hatósági mentíró manipulálásával követték el, tehát simán ráhúzható a közúti veszélyeztetés. Egyszeri munkaidőtúllépéses felrakás a törvény szerint a sofőr részéről szabálysértés, a munkaadó része már csücskösebb. Szerintem és hangsúlyozom ez csak az én véleményem, felfüggesztettel megússza, max a céget zárják be, meg lehet eltiltják attól hogy ilyet újra nyisson, persze kiskapuk vannak, családtag nevére stb.
2021. jún. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szabálysértésért is felelősségre lehet vonni a felbujtót.


Viszont mind bűncselekménynél, mind szabálysértésnél csak akkor lehet valaki felbujtó, ha a tettes legalább megkísérli a cselekményt. Tehát ha valaki csak próbál rábírni, de te nem teszed meg, az semmi (kivéve ha 18 éven felüli próbál rábírni 18 éven alulit, vagy hamis tanúzásról van szó, akkor már a rábírásra való törekvés is bűncselekmény).

2021. jún. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mellesleg amíg nem bizonyítod addig nem foglalkoznak vele.

Leírom ez hogy megy a gyakorlatban:

- írásos felbujtás - nem èn írtam

- hanganyag- nem az én hangom

- video- az nem én vagyok


Ez konkrétan így megy,egy szakértő sem fogja firtatni egy szab.sért esetén. Ha csak nincs rá legalább pár tanú aki téged igazol és megtörtént a szab.sért csak akkor kezdik kivizsgàlni. Addig a kutya nem fog vele foglalkozni.

Egy több mint 10 éve szolgálatos rendőrt idéztem, szűk családban van.

1-es voltam

2021. jún. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!