Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szép új világ itthon is......

Molnarmarcell21 kérdése:

Szép új világ itthon is... nem úgy volt, hogy az EU-ban le vannak tiltva az arcfelismerők?

Figyelt kérdés
[link]
2021. jún. 9. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

"A kameráink egyebek mellett arcfelismerő rendszerrel rendelkeznek. Ez praktikus azt jelenti, hogy ha az operátor személyzet kiszúr egy zsebtolvajlást, vagy akár verekedést, az ott rögzített arcot a rendszer kamerái a tömegben keresik, felismerik, ezzel az elfogást a biztonsági személyzet, illetve a rendőrség számára nagyon gyorsan lehetővé teszik."


Ha csak valaki nem akar ehhez hasonló bűntényeket elkövetni, nem értem miért zavarja..én támogatom! Én szerintem a közbiztonság mindennél fontosabb, és mivel mindenki kezében ott vannak az okos eszközök (telefon, óra, karkötő stb) ilyen kamera rendszer nélkül is simán megfigyelhető lenne/lehet bárki..

2021. jún. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Nyilvános helyeken elhelyezett arcfelismerő kamerákkal semmi gondom. Miért lenne? Nincs rejtegetnivalóm. Azzal, hogy nyilvános helyre megyek, gyakorlatilag nyilvánosan megmutatom az arcomat. Viszont a zsebtolvajokat és társait csak könnyebb lesz elkapni...
2021. jún. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Akkor ti mintapolgárok vagytok. Majd szobrot állít nektek az eu.
2021. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Minden diktatúra ott kezdődik, hogy "ha nincs rejtegetnivalód nem kell félned"...

És nem értem miért értékelitek ennyire felül a biztonságot.

Nem fogom ezredszer ideírni azt az elcsépelté vált de örökérvényű Benjamin Franklin idézetet az alapvető szabadságról meg az átmeneti biztonságról pedig iideillene.


Egyre jobban gondolkodom nem lenne-e jobb egy Amish faluba költözni. Lassan az is jobb lesz mint az átlag világ.

2021. jún. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

4


Költözz, de ha 4-5-en kirabolnak ne szaladj a rendőrségre..oldd meg magad!

2021. jún. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
#5 khm ott átlag a fegyvertartás. Simán meg lehet oldani, hogy ne törjenek be.
2021. jún. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

4/6: sajnos úgy néz ki, a technika fejlődésével felnőtt egy befosi korosztály is, akik szatyorral a fejükön járnak vásárolni, meg páncélzatban mernek csak biciklizni.

Az ilyenek akár rabszolgának is elmennének, ha a gazdájuk megvédi őket.

2021. jún. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez tudjatok, miert vicces? Sok esetben, ha tortenik vmi este az utcan , mindig kiderul jajj pont nem mukodott a terfigyelo kamera...
2021. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!