Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit jelent az, hogy pneumatiku...

Mit jelent az, hogy pneumatikus valaki? (Huxley:Szép új világ c. könyvében van)

Figyelt kérdés

2018. máj. 13. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
21%
lélekvezérelt, itt egy idézet erről: Mivel a keresztény közösség alapja Jézus Krisztus, ez a közösség nem pszichikus, hanem pneumatikus valóság." (D. Bonhoeffer) Ebben a közösségben is vannak az embernek vágyai, tervei és hajlamai, de éppen a Lélek miatt le tudja ezeket tenni. Nem látja tökéletesnek az egyházat, hanem látja a hibáit, de ezeken a hibákon nem megütközik, nem kiábrándul, hanem elfogadja és dolgozik rajta, hogy megváltozzon. Az ilyen ember kész és hajlandó elfogadni a másikat és a másik gondolatait, mert tudja, hogy sokkal fontosabb, hogy az Isteni terv valósuljon meg és ne a saját vágyai. Ilyen Lélek vezérelte gyülekezetekre van szükség ma!
2018. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal alpáribb jelentése van; ha jól emlékszem, azokra a hölgyekre használták, akik jók az ágyban, mert kellemesen szoros, szinte "szívó hatású" a nemi szervük.
2018. máj. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én ezt úgy értelmeztem, hogy nagyon vonzó
2021. ápr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A sziget c. könyvét hol vehetem online pdf ben? Tudna valaki linket?
2021. nov. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!