Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet utánanézni annak,...

Hogy lehet utánanézni annak, hogy be van-e jelentve valaki az albérletbe, amit bérlek?

Figyelt kérdés
Beköltöztem egy albérletbe, és a volt bérlőnek már a 3. levele jön, valami Intrum Budapest Zrt.-től, ami követeléskezelésekkel foglalkozik. A leveleket csak a főbérlőn keresztül tudom eljuttatni hozzá. Az Intrumot már felhívtam, törölték a rendszerükből ezt a címét a volt bérlőnek, viszont mondta a nő, hogy nézzek utána, hogy be van-e ide jelentve, mert ha igen, akkor kényszerkijelentést kell csinálni. Van valakinek tapasztalata ilyen téren, hogy hogy kell ezt csinálni?

2021. jún. 11. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem hagyd meg a tulajnak hogy azon aggódjon, ki van bejelentve az ingatlanjába, és ki nem. Egyáltalán nem biztos hogy azért mennek oda a levelei mert oda van bejelentve, lehet hogy az volt az utolsó ismert lakcíme és amikor elköltözött nem sietett tájékoztatni minden követeléskezelőt, hogy mi az új levelezési cím.


Tedd félre a leveleket, vagy dobd ki. Ha ez embert ennyire nem érdekli, akkor Te miért pörögsz ezen?

2021. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%
Kényszerkijelenteni csak a tulajdonos tud valakit, illetve csak ö tud utána nézni, hogy be van-e oda jelentve (de ezt eleve tudnia kellene, mert csak ö jelenthette be régebben, nélküle nem lehetséges!)
2021. jún. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Azért aggódtam eddig, mert nem akarok belekeveredni önhibámon kívül semmibe, de megnyugtattatok.
2021. jún. 11. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!