Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közterületen, illetve tömegköz...

Közterületen, illetve tömegközlekedési járműveken idegenektől (az engedélyük nélkül) készített felvételek, fényképek publikálására milyen jogszabályok vonatkoznak? Hol lehet ennek utánanézni?

Figyelt kérdés
Vagy egyáltalán nem tehetem közzé őket? Fogalmam sincs, milyen keretek vannak erre.

2019. dec. 10. 19:40
 1/4 A kérdező kommentje:
*idegenekről* Bocsánat, autokorrekt
2019. dec. 10. 19:43
 2/4 anonim ***** válasza:
2019. dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a Polgári Törvénykönyv szabályozza, a kép elkészítésére és a publikálásra is külön-külön engedély kell. egyszerre is megadhatják, de attól, hogy a képet elkészítheted, vagy akár meg is kérnek rá, abból még nem következik, hogy megengedték, hogy valahol közzé tedd a képet. például abba könnyebben beleegyeznek, hogy a FB-n, vagy egy kiállításon megjelenjen, de egy újságban már nem biztos, hogy örülnek neki - vagy akár egyik újságban nem zavarja őket, de a másikban már igen. ha a közlést megengedték, abból viszont következik, hogy el is készítheted, szóval elég lehet egy kérdés, csak jól kell azt feltenni. (meg az sem árt, ha bizonyítani is tudod, ha vita van belőle, mert különben jön, hogy “de én nem úgy értettem”, vagy “nem is ezt mondtam”)...


vannak remek cikkek róla, hogy kit és hogyan lehet közterületen fotózni, keress rá.


amúgy a közlekedési járművek, megállók nem is minősülnek közterületnek, hanem közforgalom előtt megnyitott magán terület, aminek a szabályait a tulajdonos szabja meg. például tőlük is kellhet engedély a fotózáshoz - ugyanúgy, mint egy plázában is.

2019. dec. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem teheted közzé az ilyen képeket sehol, semmilyen formában. Tömeg fényképezése és ennek közzététele szabályos csak magánszemély számára engedély nélkül. Tehát ha pl. a buszon ülőket fotózod úgy, hogy nem egy bizonyos személy áll a középpontban, az úgy oké lehet. Ha per lesz belőle, akkor a bíróság egyedileg bírálja el, hogy ez tekinthető-e tömegfelvételnek.

Sajtóigazolvány birtokában van némi engedmény, a tömeg egyes tagjait szabad külön fotózni, de ilyened biztos nincs, ha itt érdeklődsz.

[link]

2019. dec. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!