Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vásárolhatok, ha nem akarom...

Molykereszt kérdése:

Vásárolhatok, ha nem akarom elvenni a kosarat?

Figyelt kérdés

Elterjedten az elvett kosarakkal számolják az épületben tartózkodó emberek számát.


Vannak olyan helyzetek, amikor nincs értelme számolni:

Az átlag ideig tartózkodó emberek száma nem haladja meg a negyedét sem az egyidejű maximumnak. És ez jellemzően és már régen megszokottan egész nap.


Ami érdekel engem, ha nemet mondok, akkor vásárolhatok tovább?

Úgy gondolom nem dobhatnak ki engem azért, mert nem tudják megoldani azt ami rájuk tartozik és nekik köteles!


Egyelőre nem találtam választ a magyar közlönyben még...



2021. jún. 20. 11:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Tartózkodom
12 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%

Megtehetik, hogy nem engednek be. Ehhez joguk van korona és rendeletek nélkül is. Régebben is találkoztam olyannal több helyen, több alkalommal, hogy tele volt a bolt, és kint kellett várni.

A létszámbeli korlátozás szerintem sem igazán éri el a célját, mert bent nem szétszóródva vannak az emberek, hanem egy kupacban. Ha máshol nem, a pénztáraknál.

A kosárszámolás egyszerű módja azt megállapítani, mennyien vannak bent.

Lehet, hogy amikor érkezel, a telítettség 5%, de lehet két perc múlva már 100%.

Egyébként már alig-alig találkozom azzal, hogy figyelnék a bent lévők számát.

2021. jún. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
A második és harmadik mondatoddal tudtam mit kezdeni.
2021. jún. 20. 11:40
 3/26 anonim ***** válasza:
92%

ha van a boltnak egy szabalyzata, es te azt nem akarod betartani, akkor megtehetik, hogy nem engednek be.

bar ertem mibol indulsz ki, ha van 40 kosar es csak harman vannak bent, elvileg nem kene, gyakorlatilag viszont a biztonsagi or nem akar kiveteleket tenni es szamolgatni hogy hany embert engedett be kosar nelkul.


miert nem akarsz levenni egy kosarat a vasarlas erejeig ?

2021. jún. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

@3-mas

Áh.

Igen, az egész napos 40 kosár, 3 ember helyzet.


Nem értek azzal egyet, hogy dolgozzon az ember nekik ingyen és feleslegesen a hülyeségből vagy a restségből.

2021. jún. 20. 11:56
 5/26 anonim ***** válasza:
85%

de ez nem nekik dolgozas ingyen, mivel neked semmi hatranyod vagy faradtsagod nem szarmazik abbol hogy felveszel 5 percre egy muanyag kosarat.


egyebkent jart piacra, ott nem kell kosar mert szabadteren van

2021. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%

A kosárhasználat sok helyen kötelező volt. Akkor is, ha csak egy kiflit vettél.

Más dolog, higy nincs kapacitás figyelgetni, ezért sokan kosár nélkül mennek be.

2021. jún. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%
Nekem is szólt a biztiőr, hogy vigyek kosarat, mondom felesleges 2 dologért jöttem. Erősködött (normálisan), ráhagytam aztán fogtam a kosarat. Mondjuk ha csak bevásárlókocsi lett volna azzal nem vergődtem volna.
2021. jún. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%
Nem irigylem a biztonsági őröket. Ilyen hülyékkel kell vitatkozniuk, akik nem akar kosarat venni. Mert hogy akkor "ingyen dolgozik" :D
2021. jún. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
17%
Én meg nem irigylem a biztonsági őröket! Dolguk semmi nincsen még csak meg sem erőltetik magukat. Nem véletlenül megy őrnek, aki másra nem jó. Valamelyik számolni sem tud, arra meg még csak használható, hogy egy kupac kosarat nézzen. Egyébként én sem értek ezzel egyet, ha pl beszaladok egy kifliért, hogy elvegyek egy kosarat. Nálunk pl a lidőlben ilyen kis mitugrász fószer a biztonsági őr, egész nap egy kis órával ül a kezében, hogy mennyien mentek be és mennyien ki. Csúcsidőben nem akartam elhinni, hogy nincsenek bent 129-en. Egyszerűen annyira be.zarinak látszik a figura, hogyha picit felemelném a hagomat összecsinálná magát.
2021. jún. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%
Ebbe a kategóriába már csak szellemi fogyatékosok kérdeznek? Mi ez a sok elmeroggyant aki ennyiből problémát csinál. A boltos helyében nem csak abba az egy boltba, a többibe se engednélek be. Kitenném a fejed mindenhova hogy beengedni tilos.
2021. jún. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!