Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A mostani pedofiltörvény...

A mostani pedofiltörvény helyett ti mit vezetnének be a pedofil-bűncselekmények sértetteknek védelmére?

Figyelt kérdés

2021. jún. 20. 20:31
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
54%
Én betiltanám a pedifilok szidását.
2021. jún. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:
12.-es Na, fejtsed
2021. jún. 20. 21:21
 23/57 anonim ***** válasza:
93%

18, 19. Nektek küldöm, keressétek ki külön.


"2017. évi XC. törvény a büntetőeljárásról


"170. § (1) Nem hallgatható ki tanúként"


Vallási kategóriában nekem is volt 1 vitám, én is rosszul tudtam hogy nincs benne, de kikerestem a btk-ból.

2021. jún. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
96%

akkor fejezzük is be a mondatot:

"amire a hivatásánál fogva titoktartási kötelezettsége áll fenn,"


Arra nézve, hogy Józsika odamegy, és közli vele, hogy megölte a szomszédot, nem áll fent titoktartási kötelezettség. Még akkor se, ha történetesen a gyóntatófülkében mondja.


Az már csak érdekesség, hogy ez a fene nagy igazságérzet miért nem irányul az ügyvédek ellen is.


Az is, hogy eredetileg az volt az állítás, hogy maga a pap nem vonható felelősségre bűncselekmény elkövetésekor.

2021. jún. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
32%

Alapvetően én a megelőzésre fektetném a hangsúlyt, kiskorúaknak a koruknak megfelelő szexuális felvilágosítással (tehát az elején csak olyan dolgokkal, hogy tudják, hogy mások előtt nem vesszük le az alsóneműt, hogy felismerjék mikor éri őket bántalmazás), a pedofilok pszichiátriai kezelésével, és a gyermekbántalmazók hosszú távú, de rehabilitatív célú elzárásával. Ha nem lehet őket rehabilitálni, akkor pedig életfogytiglan.


Az akasztást, kasztrálást már csak azért sem támogatom, mert sajnos mindig fennáll a veszélye annak, hogy egy ártatlant ítélnek el, és ezek visszafordíthatatlan megoldások. A kasztrálás ráadásul nem is effektív, hiszen a gyermekbántalmazás és a nemi erőszak az esetek többségében egyáltalán nem a szexuális vágyak kielégítéséről szól, hanem az erődinamikáról és a hatalomról, és ha jól tudom, semmilyen kutatás nem igazolja, hogy a kémiai kasztráció visszaszorítaná a bántalmazások számát.

2021. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
3%

24es keress már rá, mert nekem soha nem fogsz hinni amíg nem látod magadtól.

Magyarországi törvények szerint nem lehet tanú sem ha a gyónás alatt történt meg a vallomás. Emellett az egyház kegyetlenül kitagadja ha elárulja a "szent" gyónási titkot.

2021. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
19%

24es és olvasd el a 16os válaszom, tőletek eltérő volt, amit akkor tévesen értelmeztetek.

Én azt mondtam hogy gyónás következtébe nem mondhatja el a bűntetet amit bizonyitottam.

2021. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
18%
Természetesen nem bizonyítottál semmit, csak a hiányos egyházjogi ismereteidet :) Még a világi törvény is azt írja csak, hogy nem hallgatható ki, de természetesen önként tehet vallomást mindenről, ami nem tartozik a gyónási titok körébe.
2021. jún. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
40%
28as mondom hogy keress már utána, addig linkelhetek kismillió forrást amíg magadtól nem találsz rá:) Kérlek legalább keressetek utána mielőbb még ostobábbak lesztek..
2021. jún. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 A kérdező kommentje:
24.-es, köszi
2021. jún. 20. 21:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!