Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki örököl ebben az esetben?...

Ki örököl ebben az esetben? Se gyerek, se házastárs, se szülő.

Figyelt kérdés

Az elhunytnak nincs gyereke, házastársa, szülők.

Egy testvére van, valamint két elhunyt testvérének a gyerekei.

Ebben az esetben csak az élő testvér örököl vagy az elhunyt tetsvérek gyerekei is?

(nem vagyok érintett, csak egy ismerős és érdekel a törvényi része)


2021. jún. 22. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Az egy dolog, hogy nem él. Vannak örökösei, akik igen
2021. jún. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elhunyt testvérek ága is számít, ha van ott min. egy élő rokon.
2021. jún. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A testvérek gyerekei is.
2021. jún. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam. Köszönöm a válaszokat!
2021. jún. 22. 10:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az öröklési jog szerint:

"Szülő és a szülő leszármazójának öröklése

Ha leszármazó és házastárs nincs, vagy nem örökölhet, az örökhagyó szülői örökölnek fejenként egyenlő részben. Az öröklésből kiesett szülő helyén ennek leszármazói örökölnek olyan módon, mint a gyermek helyén annak leszármazói. Ha a kiesett szülőnek leszármazója nincs, vagy nem örökölhet, egyedül a másik szülő vagy annak leszármazói örökölnek."

"Leszármazók öröklése

Törvényes örökös első sorban az örökhagyó gyermeke. Több gyermek fejenként egyenlő részben örököl. Az öröklésből kiesett gyermek vagy távolabbi leszármazó helyén egymás közt egyenlő részekben a kiesett gyermekei örökölnek."

Ebből nekem az jön le, hogy ha meghalt a testvér akkor annak örökrésze a gyerekei között oszlik meg.

[link]

2021. jún. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!