Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnökömnek meghalt a házastá...

A főnökömnek meghalt a házastársa, nyilvánítsak részvétet ebben az esetben? Vagy már csak felkavarnám?

Figyelt kérdés
Hétvégén történt a haláleset. Nem akartam írásban részvétet nyilvánítani. Sokan facebookon tették az üzenő falon, de nekem ott ez nem menne. Személyesen pedig mint kiderült nem mostanában lesz alkalmam, ugyanis jópár hetet nem lesz bent a cégnél. Annyira jóban nem vagyunk, hogy telefonon felhívhassam. Nyilvánítsak részvétet akkor, amikor legközelebb személyesen látom? Vagy már hagyjam, mert többet ártanék vele mint használnék?
2020. nov. 16. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem oké, ha írásban (privát, vagy esetleg e-mail) teszed. Ha akarja, elolvassa, ha meg még nem áll készen rá akkor előveszi később.
2020. nov. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
legkozelebb szemelyesen, de ha nem vagytok kozeliek nem kell tulragozni, hulyen veheti ki magat. uzenofalra jol tetted hogy nem irtal, borzaszto izlestelen dolog
2020. nov. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
SMS, e-mail? Az üzenőfal nagyon személytelen de meg akar egy fb privát is jó lehet ha nek vagytok annyira közeli viszonyban, én nem hívnám fel ha nem állunk olyan közel, de meg se várnám, hogy találkozzunk, lehet hetekig be sem megy.
2020. nov. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem könnyebben teszi túl magát akkor a megpróbáltatásokon, ha egy adagban esik túl ezen a számára kellemetlen időszakon. Ezért azt javaslom, hogy ne halogasd a részvét nyilvánítást. Meg lehet azt úgy tenni, hogy visszafogott terjedelemben és a kellő távolságot tartva. A haláleset olyan, amikor napokig magához sem tér a halottat túlélő partner. Sok idő kell, amíg a gyász emlékké szelídül, ellenben jobb a gyászolónak, ha egyben le tudja ezt az egész borzalmat. Javaslom, fejezd ki részvétedet a lehető leghamarabb!
2020. nov. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
32%

semmit ne tégy..főleg ilyen elektronikus valamiket ne küldj.

Ha egy hónap múlva találkoztok, és olyan a szitu, akkor pont elegendő részvétet nyílvánítani..

A legőszintébb a személyes együttérzés...tedd ezt, ennek "örül" a legjobban..

2020. nov. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem vagy vele különösebben közeli kapcsolatban, akkor hagyd. Nem hiányzik neki, hogy a 30 beosztottja egyenként részvétet nyilvánítson neki.

Az más kérdés, ha mondjuk csak hárman vagytok, akinek ő a főnöke. Akkor személyesen lehet, ha visszajön. Az elektronikus részvétnyilvánításról én is lebeszélnélek. Telefonon meg attól helyénvaló, aki rokona, de messze lakik.


Ha nem lenne ez a járvány, gondolom mennétek a temetésre is, de most szerencsésebb lenne, ha az engedélyezett 50 fős keretet meghagynátok a rokonainak.

2020. nov. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!