Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házastárs mely esetben nem...

Házastárs mely esetben nem örökölhet illetve hogy lehet bizonyítani, hogy érdemtelen rá?

Figyelt kérdés

Sziasztok barátnőm (egyke gyermek) édesanyja meghalt viszont az apja akivel csak papíron voltak házasok mivel már 17 éve nem éltek együtt az apa alkoholista szerencsejáték k**vazo életmódja miatt örökös ugye mivel hogy papíron házasok voltak de olvastam olyat is hogy ha az együttélés nem állt fenn és már az esély se volt meg rá akkor elvesztheti az öröklési jogát?

Ha valaki tudja ennek a menetét szívesen le írhatná!


2019. máj. 29. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Az édesanyja után örökölt. Annyak semmi jelentősége ilyenkor, hogy az életében kivel, hogyan, milyen viszonyban élt együtt
2019. máj. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1!


A törvények értelmében a házastárs is örököl egy gyermeknyi reszt.


Kérdező !


Ha bizonyítani tudja, hogy megszűnt az életközösség évekkel azelőtt, akkor az apa nem örököl.

Mondjuk 17 év alatt lett volna idő elválni....

2019. máj. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy ha bizonyítani lehet, hogy már régóta nem élnek együtt, akkor ki lehet szorítani az örökségből
2019. máj. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!