Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Otthoni idős gondozáshoz...

Otthoni idős gondozáshoz kellene kérelmet írnom, tud nekem ebben valaki segíteni?

Figyelt kérdés
Nagypapámról lenne szó, ugyanis tartósan fekvő beteg már, és az otthoni ápolásához kellene nekem írni egy kérelmet, hogy ezt az egészet elbírálják. Egy mintával is sokat segítenétek. Köszönöm szépen!

2021. jún. 25. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mármint milyen idős gondozáshoz? Az önkormányzat küldene ki néha egy szociális ápolót, vagy mire gondolsz?
2021. jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szoktak lenni nyomtatványok, te nem kaptál? Be kell ikszelni egy skálán a válaszokat. Tisztálkodás, evés, stb. mennyire megy egyedül, betegségek
2021. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Önkormányzathoz vagy kormányablakhoz bemész, megmondod ehhez szeretnél egy formanyomtatványt kérni, valószínű 5 percen belül a kezedben lesz a papír.
2021. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Idősotthonok oldalán is szoktak lenni ilyen formanyomtatványok, ott tölts le, ahol majdan (a terveid szerint) szeretnéd elhelyezni. Amikor anno anyámnak keresgéltem otthont, simán visszadobták azt, ami nem az ő nyomtatványuk volt, és kezdhettem elölről a kitöltést.
2021. jún. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Most otthoni, vagy idősotthoni? Nem mindegy.Mert a 4-es az utóbbira gondolt.
2021. jún. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Na igen, ha ápolási díj okán kell a kérvény, akkor az idősotthoni nyomtatvány nem biztos, hogy jó, de kiinduló alap lehet, hogy miket tartanak fontosnak. (4-es voltam:)
2021. jún. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
5/6 -os válaszoló. Otthoni idős gondozás háznál, mivel nagypapám nem akar idős otthonba menni. Kaptunk formanyomtatványt és az orvos is megírt egy 4 oldalas szakvéleményt hogy milyen betegségei vannak, a gyógyszereit is egyszóval mindent. Viszont az önkormányzatnál ahogyan ezt intéztük már szóltak előre hogy kell egy kézzel írott kérelmet hogy egyáltalán elkezdjék elbírálni, és kijöjjenek egy állapot felmérésre... Nem tudom, hogy hogy zajlik egy ilyen folyamat, de már ez itt hosszadalmas, vagy csak itt a faluban bonyolítanak túl mindent.
2021. jún. 27. 17:39
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 5/7-es. Nem idős otthonra gondoltam
2021. jún. 27. 17:40
 9/12 A kérdező kommentje:
6/8-as válaszoló, igen az ápolási kérvényt kellene megírnom, mert nagyapám írtó makacs... Nem akar idős otthonba menni, a kemoterápiát sem vállalta, de mamám sincs jó állapotban, ezért sem ártana melléjük valaki aki segít nekik mindenben. Boltba menni, a gyógyszereiket kiváltani, ház körüli munkák, besegíteni a főzésben, fa hordás, takarítás az ilyen szokásos feladatok. Azon lennék, hogy minél hamarabb el tudnám ezt rendezni, csak mert grafikusnak tanultam, és hát nem vagyok valami jártas a kérelem írásban.
2021. jún. 27. 17:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Értem, nálunk nem kellett ilyen formanyomtatvány, csak kijött a gondozó, felmérte a beteg állapotát, és ő maga töltött ki egy csomó papírt. Persze itt is kellett orvosi szakvélemény. Amúgy 550 ft a díja óránként, ami egy szociális rászorultsági ár, nagyon kedvezően. Amúgy nem biztos, hogy mindent vállal a gondozó, fahordást nem biztos. De nem kell túlbonyolítani a kérelem írását, leírod hogy mi a gond, milyen állapotban van a gondozásra szoruló, mikre lenne szükség, mit várnál el a gondozótól hogy megcsináljon. Miért akarod igénybevenni a gondozó szolgáltatását? Stb. Leírod hogy kevés a nyugdíjuk például, nem tudnátok pl 3-4000 ezer ft-ot fizetni óránként egy ápolónak, ja meg a nagyapa makacs, nem akar otthonba menni. Meg amiket még itt leírtál. Nem kell sokkal több. Jól fogalmazol, nincs ezzel semmi gond.
2021. jún. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!