Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közjegyző elnézi, ha 1 hét...

Közjegyző elnézi, ha 1 hét késéssel adtunk be hagyatéki tárgyalásra hitelezői és vagyonjogi igényt?

Figyelt kérdés

Történt nemrég egy haláleset a családban. A testvéremmel nem öröklünk igazából, de a testvérem és az elhunyt sokáig együtt éltek, illetve én is kapcsolódtam hozzájuk anyagilag bizonyos szempontból. (Sokszor adtam kölcsön lakásfelújításokkor, és több dologban segítettem különféle módon, hosszú lenne leírni.) Lényeg, hogy a 3 törvényes örökös közül kettő ki akar tolni velünk, nem ismerik el a kérésünket.

Az igaz, hogy nem részleteztünk mindent tételesen forint fillére. A hagyatéki tárgyalást ezért elhalasztotta a közjegyző, és adott 30 napot, hogy tesómmal benyújtsuk írásbeli igényünket.


A baj az volt, hogy tesómnak külföldre kellett menni, munka miatt, és nem sikerült a tervezett időben hazatérnie. Pedig ezt az egész témát ő látja át, ő tudja pontosan, hogy mit is adott az elhunytnak, én csak a magamét tudom. Nem akarta tesóm, hogy a látta nélkül adjam be a butaságomat. Szóval meg is csináltuk, mikor hazajött, tényleg én magam nem tudtam volna így. De már határidőn túl küldtük be.


Van rá esély, hogy elfogadják, vagy ilyenkor elfelejthetjük? Már a közjegyzőnél nem érvényesíthetjük igényünket?

(Ha esetleg nem, akkor pereskedni lehet még, vagy azt se?)


Vagy igen, figyelembe veszik, ez még nem akkora hiba részünkről? Csak mert a tárgyalás új időpontja olyan sokára lesz, hogy még nem is kaptunk rá idézést.... Akkor az a pár nap már...

???



2021. jún. 26. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
"A testvéremmel nem öröklünk igazából," Akkor nem is fogtok. Segítség nem jogalap öröklésre.
2021. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igaza van az #1 nek. Egyébként is undorito dolognak tartom hogy az ilyen rokonon”hirtelen megjelennek halálesetkor az örökségért. Fületek farkatok húzzátok be.
2021. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdező

5 éven belül lehet fordulni a jegyzőhöz még az örökösödési eljárás lezárása után is, tehát attól mert 1 héttel később adtok be valamit a döntés előtt, az nem számít. Maximum elmondja hogy nem így kell beadnotok hanem amúgy és megteszik azon a módon.

Nem számít hogy a többi örökös mit gondol, az számít hogy a hagyatéki eljárás során milyen adatokat tárnak fel és a jegyző hogyan dönt ez alapján.

Az együttélés önmagában nem jogosít öröklésre - pontosan emiatt nem ugyanaz, mint a házasság. Az együttélésnek konkrét módon kell megvalósulnia ahhoz, hogy az élettárs örökös lehessen - a legfontosabb, hogy a halál idején is élettársak legyenek. Az hogy korábban együtt éltek valameddig az nem számít, hiszen amikor az életközösségük megszakadt akkor ők maguk kellett rendezzék egymás között a tulajdonviszonyaikat.

Ha bármi beadandótok van a jegyző felé, akkor az ha lehet a határidőig tegyétek meg, legalább egy olyan szöveggel, hogy XY is ezen meg ezen oknál fogva részese az örökösödési eljárásnak és mivel jelenleg külföldön tartózkodik, ezért Z napig szeretné még benyújtani a hagyatéki leltárhoz a megfelelő információkat, csak ehhez haza kell előbb érnie.

2021. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!