Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért hiszi azt az emberek...

Miért hiszi azt az emberek 99%-a hogy egy levél tartalmát nyilvánosságra hozni levéltitok megsértése?

Figyelt kérdés

A büntető törvéykönyv kizárólag azt bünteti ha harmadik személy felbontja, megszerzi, megsemmisíti a levelet: "másnak közlést tartalmazó zárt küldeményét megsemmisíti, a tartalmának megismerése végett felbontja, megszerzi, vagy ilyen célból illetéktelen személynek átadja"


Illetve az index (tavaly óta inaktív, gondolom a telexhez mentek akik csinálták) fogyasztóvédelmi blogja kis túlzással abból áll hogy leveleket hoznak nyilvánosságra. Nevet címet kitarakni is csak természetes személy esetén kell, de az már más dolog, személyiségi jogok körébe tartozik.


Csak nagyon furcsa hogy mind itt, mind kb bárhol az emberek 99%-a azt hiszi hogy pl email vagy facebook beszélgetést nem lehet megosztani, miközben semmi sem tiltja. Vagy javítsatok ki.


2021. jún. 27. 13:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
15%
Dunning-kruger befigyel...? 😎
2021. jún. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
Lehet én tévedek, de szerintem illetéktelen személyeknek való átadásnak minősül az is, ha te nyilvánosságra hozod az én engedélyem nélkül a mi valamilyen privát formában bonyolított üzenetváltásunkat.
2021. jún. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

#2 azért tévedsz mert a törvény úgy keződik hogy: "másnak közlést tartalmazó".


Ennek alapján ha nagyon szigorúan vesszük a nyelvtant max az illegális ha én küldök neked valamit és a saját írásomat én hozom nyilvánosságra, de fordítva semiképpen sem, magamat meg nem fogom feljelenteni nyilván.

2021. jún. 27. 13:29
 4/24 A kérdező kommentje:

Amúgy az amerikai törvényi megfelelője miatt gondolhatja sok ember hogy itthon is illegális: [link]

Megjegyzem ott is sok feltétel van aminek teljesülni kell hogy illegális legyen, pl kikötik hogy károkozás miatt kellett megosztani amit azért nem lehet mindig ráhúzni a dologra.

2021. jún. 27. 13:37
 5/24 anonim ***** válasza:
75%

#3

Ebben mi a tévedés? Az én küldeményem számodra értelemszerűen "más küldeményének" minősül.

2021. jún. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Más küldeménye az nem lehet ami nekünk jön, azért másé.
2021. jún. 27. 13:42
 7/24 anonim ***** válasza:
61%

Kerdező, jogászkodsz...

Nyócelemivel.....

2021. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Ez nyelvtan. Akkor lenne a te küldeményed más küldeménye ha nem nekem hanem másnak küldenéd. Inkább tűnik úgy hogy neked van "Nyócelemid".
2021. jún. 27. 13:46
 9/24 anonim ***** válasza:
51%
Hagyjátok, Bazsi megint "okosra" itta magát. Elfogytak a munkaügyis, iskolás kérdések és a bankett is lement.
2021. jún. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
#9 magyarázd már el hogy lenne az a küldemény ami nekem jön, más küldeménye?
2021. jún. 27. 13:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!