Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sürgős segítségre lenne...

Sürgős segítségre lenne szükségem, Németországban dolgozom és ide adózom. Valahogy vissza kerülhetek online felületen a magyar TB-be?

Figyelt kérdés

Apám mellé megyek dolgozni, ha Magyarországra fogok adózni, mert magyar a cég.

Fél éve jöttem ki.

A magyar TB-t elfelejtettem felmondani (fél éve nem is fizetem) , de apu azt mondta valószínűleg "kirúgtak".

Magyar állampolgár vagyok. Korábban Magyarországon dolgoztam és a leghosszabb munkaviszonyom egy év ahol be is voltam jelentve. Előtte is dolgoztam rendszeresen, de nem tudom mennyire jelentettek be...

Kérlek segítsetek, mert már költöznénk...Eléggé messze vagyunk Magyarországtól és nem tudunk csak úgy haza ugrani sem.


Köszönöm!!


2021. jún. 27. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lehet fizetni külön.

[link]


Viszont, ha van EU egészségügyi kártyád, akkor elvileg nem kellene fizetned.Feltéve, ha Németországban legálisan, bejelentve dolgozol.

2021. jún. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs EU-s kártyám. Igen Németországban bejelentve és legálisan dolgozom. Annyi, hogy Budapesten van egy állandó lakcímem. Máris nézem a linket amit küldtél!
2021. jún. 27. 19:16
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egy agytrösszt, nem sokat értek ebből sajnos. De köszönöm a segítséget!

Minden hónapban más számlára kell utalni? Ezt sem tudtam, ugye mindíg a munkáltatóm fizette (elvileg).

Ha telefonálok a Navnak milyen adatokat fognak kérni?

Olyan féleszü vagyok, hogy az ügyfélkapus dolgaimról sem tudok semmit...mennyivel könnyebb lett volna, ha tanultuk volna a suliban. 8 éve nyomták a kezembe azt az egy cetlit, hogy "nesze itt az ügyfélszámod" én meg azt sem tudtam mi az.

2021. jún. 27. 19:23
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha befizeted ami elmaradásod van az elmúlt fél évre, onnantól nem lesz gond, csak aktiváltatnod kell a TB jogosultságodat.

Ha kint legálisan dolgoztál és vonták tőled az egészségügyi ellátásra amit kellett, akkor ezt kell igazolnod és utána/vele intézned amit mondanak majd.

Online is kérdezheted mit kell tenned, a honlapjukon van email-cím, ahol kérdezhetsz. Ne azt írd le, hogy elfelejtetted ezt vagy azt megcsinálni mielőtt kint elkezdtél dolgozni, hanem csak a tényeket, hogy X napig fizetted a TB-t, majd Y naptól kezdve Z cégnél dolgoztál Németországban és mellékeld esetleg egy fizetési papírodat vagy az ottani biztosítási számodat. Kérdezd meg hogy most mi a teendőd ha újra itthon fogsz dolgozni és újra itt fizeted majd a TB-det!

2021. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!
2021. jún. 27. 19:33
 6/13 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Nem értem a lényeget. Apád mellé mész dolgozni, de Németországban, viszont magyar céghez és magyar bejelentéssel?
2021. jún. 28. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen. Sokan csinálják ezt. 🙂
2021. jún. 28. 07:54
 8/13 A kérdező kommentje:
A NAV csak egy iktató számot adott... Most hogyan tovább?
2021. jún. 30. 10:06
 9/13 A kérdező kommentje:

,, Tisztelt Ügyfelünk!


Köszönjük, hogy kérdésével, észrevételével megkeresett minket. Iktatószáma: ***** a későbbiekben ezen iktató szám segítségével tud a megkeresésére hivatkozni.


Nemzeti Adó- és Vámhivatal"


Komoly segítség..igazán 😅 legalább megköszönték, hogy őméltóságuknak volt merszem kérdést feltenni. xd

2021. jún. 30. 10:13
 10/13 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Így már értem kb. Mivel nem jelentkeztél ki a magyar TB alól, az nem szűnt meg csak felfüggesztették, mert nem fizetted. Ha újra magyar munkáltatód lesz, akkor automatikusan visszaaktiválják, mert ő majd fizeti a TB-t. Persze a tartozásod attól megmarad és le is fogják vonni a fizetésedből.
2021. jún. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!