Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Diákmunkás vagyok, hogyha...

Bumbi02 kérdése:

Diákmunkás vagyok, hogyha beteg vagyok akkor hogy is van a szabadság?

Figyelt kérdés

Tegnap lebetegedtem és jeleztem hogy a mai napot kivenném szabadságnak, és ugye fizetett szabadságot 1 hónappal előre be kell jelenteni hogy mikor akarom kivenni, meg a munkaviszony első 3 hónapjában a munkáltató jelölheti ki az idöpontot (amennyire én tudom) .. viszont hogyha lebetegedtem akkor mi van?:) mert azt nem tudhatom előre.. ienkor ez "nem fizetett szabadság"?

a munkatörvénykönyv szerint a diákmunkásokat is megilleti a fizetett szabadság ha jól tudom, és amennyiben ezeket nem használom fel, köteles azt megtériteni a munkáltató?(DelóMiák) csak mert az ehhez hasonló jogokat nem igazán ismertetik, (mint pl a délutáni pótlék..) és nehézkes erre választ találnom neten... válaszokat előre is köszi


17/F


2010. aug. 26. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
[link] itt kapsz rá választ ha megkérdezed.
2010. aug. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Hát nem tudom hogy hivatalosan pontosan mi hogy van, de sz.tem egyik diákmunka szövetségtől se számíts fizetett szabadságra! Örülj ha a fizetésed megkapod, még ha pótlékok nélkül is! Felénk sokszor még abból is hiányzik pár száz forint, nem hogy pótlék meg fizetett szabadság, az egy dolog hogy járna de attól még nem kapunk! Sajnos a legtöbb ilyen diákmunka szervezet lehúzós banda!:@
2010. aug. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem fizettek semmit a nyáron 1 hét címerezésre. Az indok az, hogy rosszul adtam meg a bankszámlaszámom, de az adminisztrációs papírokon jól van megadva, úgyhogy ők bäsztak el valamit, amit most rám fogtak.
2010. aug. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köz válaszokat!

Kamumail kösz az oldalt, ott kaptam választ a kérdésre:)

jár a szabadság is, és a pótlék is..

2010. aug. 27. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!