Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabadság- nem fizetés? Hova...

Szabadság- nem fizetés? Hova fordulhatok?

Figyelt kérdés

A munkabéremet úgy kapom meg, hogy ahány órát dolgozom(attól függ,mennyi ügyfél jön)annyiszor x összeg egy napra.A minimálbért elutalják,a többit kp-ban kapjuk meg(Ha minimálbérnél többet tudtam "összedolgozni")A múltkor elmentem nyaralni, vagyis szabadságot kértem, viszont velem semmilyen papírt nem írattak alá szabadságról,de levontak 5napot a keretemből, és azt állítják,hogy a minimálbér,amit elutalnak,abban benne van a szabadságom már.. Pedig a minimálbért is csak akkor kapok meg,ha annyi órát ledolgozom. Tehát úgy gondolom, így nem lett kifizetve a szabim, csak levonták. Ez így jogos? Mit tudok tenni?

Illetve,ha nem írtam alá papírt,akkor megvan még az az 5napom vagy sem?


2011. aug. 18. 10:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha ha fixen mondjuk 8 órára vagy bejelentve, akkor a fizetésed a rendes szabitól nem csökken. Ugyanakkor ha órabérben vagy, akkor ezekre a napokra csak egy szimplán 8 órás munkanappal számolnak hiába voltál bent előtte mindig 12-t. Ezért kevesebbnek tűnhet a fizud az előzőhöz képest. Ha meg túlórapótlékod, teljesítménybéred, egyéb mozgóbéred is van, akkor azt nem kapod meg, mert értelemszerűen nem vagy rá ezeken a napokon jogosult.


A leírásodból nem derül ki nekem, hogy Te alapbér+teljesítménybéren, vagy órabérben vagy-e. Nem mindegy. Szerintem ki kéne deríteni.


Amúgy ilyen ügyekben a munkaügyi bírósághoz lehet fordulni.

2011. aug. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Fix 6órára vagyok bejelentve. De múlt héten 68órát dolgoztam és 14napon egyhuzamban. Egyébként alapbér+teljesitmény a szerződés szerint, de ha kevesebbet dolgozunk,mert pl nincs ügyél,akkor nem kapjuk meg az alapbért sem teljesen. Nincs semmilyen délutáni vagy hétvégi műszakpótlékunk(pedig kell dolgozni este és hétvégén is).
2011. aug. 18. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!