Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülőkért nem felelősséget...

Szülőkért nem felelősséget vállalni - lehet ezt hivatalos úton rögzíteni?

Figyelt kérdés

Anyám és apám évek óta iszákos életmódot folytatnak és állandóan bajt kavarnak maguknak. Amiből sokszor én segítettem ki őket, de most már elég volt. Azt szeretném tudni, hogy létezik-e valami mód arra, hogy én lepapírozzam hivatalos úton, hogy nem vállalok értük felelősséget, ha az életmódjukból adódóan bármi anyagi vagy testi stb. kár éri őket? Esetleg közjegyzői okiratba lehet ezt foglalni vagy van erre valami más mód?


Örökségre egyébként nem pályázok, se autójuk nincs, se lakásuk, szóval semmit nem örökölök majd utánuk. Adósságot meg bajt meg nem szeretnék örökölni.



2021. jún. 29. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem kell tenned semmit. Pénzcsapot elzárod, az esetleges örökséget meg majd visszautasítod, és kész.
2021. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincsenek gondnokság alá véve, akkor eleve maguk viselik a felelősséget azért, amit csinálnak. Teljesen értelmetlen a kérdésed.
2021. jún. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Eleve a gyerekel ne felelős a szülő marhasagaiert...
2021. jún. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

kedves 2-es hozzászóló! lehet, hogy értelmetlen a kérdésem, de ezt nem tudtam, nem erre valóak az ilyen oldalak, hogy az emberek kérdéseket tegyenek fel és válaszokat kapjanak?


Hallottam olyat, hogy a szülő adósságáért a gyermeknél kopogtattak, és hallottam olyat is, hogy valaki hivatalos úton kijelentette, hogy nem vállal felelősséget értük.

2021. jún. 29. 12:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
eddig se kellett volna felelosseget vallalnod ha nem akartal. ha nem te vagy a gyamjuk, akkor ilyen esetlben papiron annyi kozod van a szuelidhez, mint egy idegenhez. viszont ha adossaggal halnak meg, csak ugy veheted at az orokseget, ha az adossagot is atveszed, vagy mindkettorol lemondasz
2021. jún. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:
77%

"Hallottam olyat, hogy a szülő adósságáért a gyermeknél kopogtattak, és hallottam olyat is, hogy valaki hivatalos úton kijelentette, hogy nem vállal felelősséget értük."


A másodikat rosszul hallottad, az első meg vagy a maffia lehetett vagy volt ott örökség is, csak azt elfelejtették hozzátenni.


Csak adósságot nem lehet örökölni, illetve az öröklés egy jog és nem kötelesség.

Felelős meg nem vagy a tetteikért. Pont.

2021. jún. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdés egyáltalán nem értelmetlen, viszont az értelmetlenező megjegyzés az.


Mondjuk, lehet, hogy az uzsorásokat nem érdekli a papír, ha kölcsönkérnek,

mert kell a piára, és meghalnak, vagy valami, akkor lehet, hogy kopogtatnak a verőlegények.


Másfelől viszont létezik a szülőtartási kötelezettség. Pl. ha idősek otthonába kerülnének, és nem tudnák fizetni a díjat, akkor az intézmény még a szülők akarata ellenére is behajthatná a gyereken a számlát, és még sorolhatnám.


Hogy jó-e, igazságos-e az esetedben, az más kérdés.

Én beszélnék egy ügyvéddel, szoc. tanácsadóval, hogy mit lehetne tenni.

2021. aug. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!