Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az a credit controll Kft?...

Mi az a credit controll Kft? Milyen tartozásom lenne náluk (15/F)? Sűrgős!

Figyelt kérdés

Már töbször volt nem fogadott hívásom egy számtól amit nem ismerek, de mivel nem tudom ki kereset nem hívtam vissza.(nem sokat használom a telefonom és általában le van némítva...

De most jött egy sms amiben ez áll:Tartozása rendezése ügyében szíveskedjen haladéktalanul hívni ezt a számot!Credit Controll Kft

És valami Hivat. szám:és itt van egy hosszú szám sor.

Én 15 éves vagyok nincsen még csak telefon előfizetésem se (dominos vagyok) nem tudom mivel tartozhatnék...Pár dolgot rendeltem neten (azokat sem mostanában) de utánvételel és mind kifizettem.Mit csináljak? Nagyon izgulók félek ha felhívnám őket meg sem tudnék szólalni.Mert az sms után is vagy egy óráig olyan hevesen vert a szívem hogy alig kaptam levegőt...Szülőm majd csak későn este jön haza este 9 óra fele őt sem akarom idegesíteni ráadásul valószínűleg nagyon mérges lenne rám, mert biztos csináltam valamit és lehet de én nem tudok róla...Ráadásul nem hiszem hogy akor már vissza lehetne hívni őket.

Kérlek segítsetek!Mit tegyek?Nagyon sűrgős lenen!

Válaszokat előre is köszönöm!



2014. okt. 14. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Te ne csinalj semmit. Valoszinuleg az tortent, hogy a telefonszamod korabban masvalakie volt, aki nem fizette a hitelet vagy mas tartozas van. Mivel kiskoru vagy, a szuleidet kell megkerni, hogy vegyek fel a kapcsolatot a ceggel.


Mondjuk ha nem csinaltal semmit, megis miert rettegsz ennyire attol, hogy a szuleid majd mit szolnak?

2014. okt. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Azért mert eleve ilyen vagyok hogy mindentől félek,ha meg kell beszélni valamit. mert ki tudja lehet hogy mégis csak nem tudtam róla mert pl regisztráltam ilyen oldalakra ami üzletetknek az oldala de nem vettem semmit.És anyukám nagyon hogy is mondjam régi modi a boltban vesz mindent internetről nem. És félek hogy engem gyanusítanna hogy ettől van a tartozás. De ezek szerint nem? Véletlen ilyet nem lehet?

2014. okt. 14. 14:47
 3/8 A kérdező kommentje:
Most megint eszembe jutott valami és elkezdtem izgulni ez a telefon szám már megvan vagy 3 éve hogy hogy csak most?
2014. okt. 14. 14:55
 4/8 anonim ***** válasza:
A Credit Controll Kft. un. behajtó cég, ha valaki nem fizet be egy számlát hosszú ideje a fizetési felszólítást követően sem, akkor ennek a cégnek adják ki a feladatot, hogy behajtsa. Lehet ez éppen telefontársaságnak történő tartozás, mivel sms-t küldtek. Nekem levelet küldtek, amikor nem fizettem a hulladékkezelő cégnek, de nem foglalkoztam a Credit Controllal, hanem gyorsan befizettem az elmaradt csekket a szolgáltatónak. A Credit Controllnak már a munkadíjával emelt összeget kellett volna befizetnem, de én nem nekik fizettem és azóta sem kerestek.
2014. okt. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet ez barmi, pl. BKV birsag, vagy valaki a te telefonszamodat adta meg, vagy a CreditControll hibasan rogzitette a sajat rendszereben. Amig fel nem hivjatok (gondolom nem emelt dijas telefon), es meg nem mondjak mi ez, sosem fog kiderulni, de azert te csak izgulj tovabb, hogy URISTEN, mi lehet ez. Ettol jobb lesz?


Attol meg hogy anyukad 'regimodi', ember modjara beszelni lehet vele, nem? Vagy szijat hasit a hatadbol?

2014. okt. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mostmár jobban tudom hogy mi ez...

Nem nem hasít szíjat ...De attól még nem akarom hogy munka után ő is ezen idegeskedjen.

Rendben akkor felhívjam őket én vagy várjam meg anyum ő olyan este 9 körül jön...

Ha még nem vagyok 18 akkor beszélhettek velük én is?

2014. okt. 14. 15:10
 7/8 anonim ***** válasza:
4. voltam. még azt elfelejtettem írni, hogy amikor én kaptam levelet a Credit Controlltól, sosem ajánlva kaptam, ezért sz..tam rá, ha meg sms-t küldenek, még komolytalanabb az egész. Szóval tényleg nem érdemes betojni. Én azt próbálnám kideríteni, hogy mire ez a tartozás a hivatkozási szám alapján és ha van hozzá közöm, esetleg kifizetném közvetlen a szolgáltatónak, de semmikép ennek a cégnek, mert csak próbálkoznak. Ha felhívod, akkor magadra hívod fel a figyelmet. Szóval mindenképp beszéld meg a szüleiddel, mert egészen biztos, hogy nem vagy bűnös :-) De más sem.
2014. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sms-ekkel, telhívásokkal nem foglalkozunk. Csak az írott formának van jelentősége, ha komolyan veendő ügyről lenne szó akkor minimum ajánlott levélben keresnének hidd el. Egyébként ahogy a többiek is írták, mindent bízz a szüleidre, akkor is ha te csináltál valamit, még kiskorú vagy!
2014. okt. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!