Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öcsém szerint ő azért nem...

Glassesman kérdése:

Öcsém szerint ő azért nem örökölheti apám 300.000 Ft-os autóját, mert már van a nevén autó. Örököljem én,nekem nincs csak biciklim. Aztán a kapott pénzen majd megosztozunk. Én nem értek az autó adás-vételekhez. Mit gondoltok,át akar verni?

Figyelt kérdés

2021. jún. 29. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bárki örökölhet bármit, ha az úgy szerepel a végrendeletben. Ha pedig nincs végrendelet, akkor mindent közösen örököltök, ha ketten vagytok akkor felesben.
2021. jún. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akár 10 autó is lehet öcséd nevén.
2021. jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, az öröklés nem így megy.

Először meghatározzák mi az ami beletartozik a hagyatékba - vagyis mindent ami az elhunyt személyé volt összeszámolnak. Aztán meghatározzák, hogy ki az örökös és kinek mekkora rész az öröksége ebből a hagyatékból.

Ha nincsen végrendelet ami külön megszabná ki mit örököl, akkor elméletben a teljes hagyatékot osztják el - azon belül lehet egymással egyezkedni.

Ha csak az autó van és ketten vagytok csak örökösök, akkor fele-fele arányban öröklitek. A testvéred lemondhat a részéről a javadra, hogy az egész autó legyen a tied.

Ha más is van a hagyatékban, pl. van egy lakás is, akkor, akkor a lakás is fele részben a tied, meg az autó is. Ilyenkor lehet szintén egyezkedni és mondhatjátok azt, hogy a kocsi ér 2 milliót, a lakás 12 milliót - akkor tied az autó egészben, cserébe a lakásból kicsivel nagyobb rész a testvéredé lesz. Az 50-50% helyett az autó miatt a tied lesz 45% az övé meg 55% a lakásból.

Nem számít kinek mi van már a nevén, bármennyi autója lehet egy embernek.

Lehet hogy arra gondolt, hogy az autóval kötelezettségek is járnak, pl. fizetni kell a kötelező biztosítását, az önkormányzat felé a gépjármű adót stb. és mivel neki már van autója elég neki azt fizetni, inkább legyen az egész a tied. Ezzel nincs semmi gond, nem tudom miben tudna ezzel átverni téged.

Ha el fogjátok adni az autót, akkor mindegy hogy miben állapodtok meg, úgyis felezitek és úgy is ketten kelletek az eladásához. Attól mert az örökséget a kettőtök nevére jegyzik be még eladhatjátok és utána ez alapján felezitek. Ha szülőtől vagy nagyszülőtől örököltetek, akkor meg nem kell örökösödési adót sem fizetnetek, nem számít ki kapja. Majd a jövő évi adóbevallásnál kell ezt szerepeltetni, mint örökség esetleg, de nem kell adózni rá tudtommal.

A különbség annyi, hogy ha egyikőtök nevén van, mint örökség, akkor csak 1 embernek kell aláírnia az adásvételi szerződést, ha kettőtök nevén, akkor kettőtöknek. A költsége az ügyvédnek ugyanannyi lesz, emiatt nem éri meg variálni, de nem is gond.

Inkább az a kérdés hogy te is nagykorú vagy-e már. Mert ha még nem vagy 18 éves akkor te nem írhatod alá az adásvételit csak a gyámhatóság engedélyével lehet eladni. Ilyenkor nem egyszerű a dolog. De gondolom ez nem áll fenn nálad.

2021. jún. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az öcséd nem akar kötelező biztosítást fizetni. A második autónál nála is 0-s kategóriában indul a biztosítás, ami jó drága lesz.
2021. jún. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%
Nem így van, ez hülyeség!
2021. jún. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem két autóm is van. Most örököltem egy harmadikat. Nincs meghatározott korlát, bármennyi autója lehet valakinek.
2022. febr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!