Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermekelhelyezési pernél a...

Gyermekelhelyezési pernél a tanútól miket kérdeznek ? Mire kíváncsiak ?

Figyelt kérdés
Van egy közeli ismerős család aki behívatott tanúnak a gyermekelhelyezési perhez ( én csak az egyik felet,szülőt ismerem ) Ma kaptam meg a bírósági értesítőt. Közel 10 éve megy a pereskedés a szülők között,a gyerek jövőre nagykorú lesz...Én kb 5 éve nem vagyok képben mi történik velük...Miket fognak kérdezni ? Ki fogja kérdezni ? Kb mennyi időt vesz igénybe egy ilyen tárgyalás ? Végig bent kell lennem vagy csak addig amig kikérdeznek ?

2021. júl. 1. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:

"Miket fognak kérdezni ?"


Bármit ami a családdal kapcsolatos lehet.


"Ki fogja kérdezni ? "


A két fél ügyvédei, bíró.


"Kb mennyi időt vesz igénybe egy ilyen tárgyalás ?"


1-2 óra


"Végig bent kell lennem vagy csak addig amig kikérdeznek ?"


Amíg kérdeznek.

2021. júl. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak addig kell bent lenned, amíg kérdeznek.

A bíró is kérdezhet, valamint bármelyik fél, ill. annak jogi képviselője.

Hogy miket? Bármit, ami szerintük lényeges a gyermekelhelyezés szempontjából. A lényeg, hogy te tényeket mondj, ne a véleményedet, a sejtéseidet, a harmadkézből származó hallomásaidat. Ha valamit nem tudsz vagy nem emlékszel rá, inkább ezt mondd, minthogy valami téves dolgot mondjál.

2021. júl. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Na!Elég ha ezt elmondod kezdésnek,vagyis kb 5 éve nem tudsz róluk semmit.Majd lebaszhatod,kérdőre vonhatod a bírót ill az edküdtszéket hogy mi tart egy ilyen perben 10 évig.A gyerek lassan nagykorú lesz ugye.szóval követeld az ítélet haladéktalan meghozatalát a gyerek érdekére hivatkozva.legyél határozott,a fellépéseden is sok múlhat
2021. júl. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as, esküdtszéket? :DDDDDDDDDDDD
2021. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Voltam ilyenen tanú.

Rövid volt és határozott kérdések voltak, pl. milyen a kapcsolata a gyerekeknek az apjukkal (anya mellett voltam tanú), mit tapasztaltam a gyerekekkel kapcsolatban a 2 szülőnél. Voltak konkrét dolgokra is kérdések - gondolom amiket az apa felvetett negatívumként az anyával szemben pl. mi a véleményem arról, hogy a gyerekek egyedül szoktak biciklizni az utcán - elmondtam, hogy egy lakóövezet, az én gyerekeim is szoktak kint biciklizni, ott ez normális. Volt-e tudomásom olyanról, hogy a gyerekeket egyedül hagyta (11 és 9 évesek), mondtam, hogy igen, mert reggel 5-re járt az anya dolgozni és a gyerekek egyedül keltek és mentek iskolába, de ez így volt a házasságuk alatt is mert az apa munkája is olyan volt hogy sokat volt távol az országból.

Kérdezték, hogy szerintem a gyerekek szeretik-e az apjukat - mondtam, hoyg igen, természetesen szeretik, hiszen az apjuk, csak nem érzik jól magukat a jelenlétében. Meg hasonlókat kérdeztek, nem tartott sokáig. A bíró határozott volt, nem szerette az időhúzást, a hablatyolást. A lényeg hogy őszintén kell válaszolni mert keresztkérdéseket is feltesz és ha belebukik a tanú akkor teljesen szavahihetetlenné válik.

2021. júl. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget !
2021. júl. 1. 11:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
én is voltam tanú olyan ügyben ami 5 éve történt, mindenre azt válaszoltam hogy nem emlékszek mert 5 éve történt (és ez az igazság is), kb. 5 percet voltam bent.
2021. júl. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!