Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 4 éve elváltunk a volt férjemt...

4 éve elváltunk a volt férjemtől. Mivel az ő lakása volt, így én jöttem el, egyenlőre albérletbe. Ezáltal az állandó lakcime a fiúnknak a régi maradt, és közös lett a gyerek felügyelet is a bíróság előtt.ezt meg tudom szüntetni?

Figyelt kérdés

Azóta sikerült saját lakást vennem. Meg szeretném ezt szüntetni, mert teljesen két felé lett nevelve. Amióta iskolába jár, Vita minden nap. Mintha el sem váltunk volna. Sajnos a gyerek előtt sem kimél, mindennek elhord.

Van lehetőség erre? Hogy fel legyen bontva a közös felügyelet?



2021. jan. 15. 09:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan egyszerű ez. És ezek után az sem magától értetődő, hogy neked ítélnék a gyereket, ha a férjed is szívesen nevelné.

Eddig hol lakott életvitelszerűen a gyerek? Heti váltásban itt is ott is?

Hány éves a gyerek? Ő mit szeretne?

2021. jan. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, bíróságra be kell adni kérelmet, ha elmúlt 2 év újrabírálják
2021. jan. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Biztosan lehet módosítani, újra kell tárgyalni. Neten találhatsz hozzá infót, vagy ügyvédet is megkérdezhetsz. Én ügyvéd nélkül indítottam anno a válópert, közös megegyezéses váláshoz aláírta a papírokat, nem fogta fel hogy azt be is adom a bíróságon. :D

Ugyanígy bármi bajod van, bíróság, és lehet módosítani ha szükségesnek látod. Ha nem teljesülnek a feltételei a közös felügyeletnek, akkor legyen csak nálad elhelyezve, és sima kapcsolattartás marad, a jogszabály szerint, vagy ahogy megegyeztek, aztán kész. Ahogy olvastam az előbb, csak akkor lehet közös felügyelet, ha mindkét fél közös döntése. Ha az egyik fél nem megy bele, nem lehet közös felügyelet. Szóval ha most már úgy látod, hogy ez részedről nem jó, akkor újratárgyaljátok.

2021. jan. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A lakcime az apjának a lakcime, ezt sem engedi, hogy ide át legyen mostmár a sajátomba jelentve. De velem volt többet míg óvodás volt. A vírus alatt nem is volt nála, ő nagyon félt a betegségtől. Azóta elsős lett és heti váltás van, de esnek szét a napok, ott marad egy füzet, itt egy könyv....

Amióta pedig új párom van, azóta még rosszabb, szid minket neki. És fenyegeti hogy ne szeresse a páromat a gyerek. Ennek ellenére imádja, de ha az apja is ott van, köszönni sem köszön.

2021. jan. 15. 10:11
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Tehát 1 hét itt, 1 hét ott és elsős a gyerek.

Nos, a bíróság előtt azt könnyű lesz megindokolnod, hogy miért kéred a közös felügyelet megszüntetését: mert nem tudtok szót érteni a férjeddel. Viszont akkor újból elindul a gyerekelhelyezési procedúra. Ha fele-fele arányban lakott itt és ott a gyerek, akkor senki sincs előnyben azzal, hogy "ne szakítsuk ki a gyereket eddigi környezetéből", amire szeretnek hivatkozni a bíróságok. 7 éves gyereket nagy eséllyel az anyának ítélnek, ha normális lakhatási, anyagi és érzelmi viszonyokat tud biztosítani. Ilyenkor még a gyerek véleményét nem nagyon kérdezik. Az könnyen elképzelhető, hogy pszichológus meghallgatja (négyszemközt) a gyereket, és az ő szakvéleményét figyelembe veszik.

2021. jan. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Ez az, ami semmiképp sem jó a gyereknek. Indítsd el a közös felügyelet megszüntetését. Ebben az esetben a környezet véleménye is számítani szokott. Pl a tanár elmondhatja, hogy melyik héten mennyire ápolt, vagy figyelmes a gyerek. Ilyenkor a gyermekvédelmisek is kimennek környezet tanulmánya, és ha ők is úgy látják, akkor meg kaphatod a teljes jogot. Azután pedig magától értetődik, hogy hozzád lesz bejelentve.
2021. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Hat szerintem meg inkább legyen most osszezavarodva a gyerek de legalább ugyanannyit foglalkozik az apja is meg az anyja is ( mondom ezt elvált szülők gyerekeként ahol az apuka sehol nem volt 6 éves koromtól )

Inkább az Ex ferjeddel beszélj és kössetek kompromisszumokat hogy ki miben enged és miben nem és nem ez most nem rólatok kell hogy szóljon hanem a gyerekről mond meg neki is hogyha mentálisan egeszseges gyereket akar akkor a között erek levő feszültséget ne érezze a gyerek

2021. jan. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%

“ aláírta a papírokat, nem fogta fel hogy azt be is adom a bíróságon. :D”


Lehet hogy pont tudta mekkora szívességet teszel neki. Nem neki kellett utána járni.:)

2021. jan. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kozos felugyelet vagy megosztott elhelyzes? A közös felügyeletet nem fogják megszüntetni. A megosztott elhelyezést igen, az csak akkor működik, ha mindkét szülő akarja.
2021. jan. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Az egy hét itt, 3gy hét ott nem közös felügyelet, hanem megosztott elhelyezés, így annak a megszüntetését kell kerni.
2021. jan. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!