Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyermekelhelyezési per előtt?

Gyermekelhelyezési per előtt?

Figyelt kérdés

Egy ideje már szakítottunk,a gyerekemet vitte az exem,a láthatás állandó procedúra és alkudozás tárgya.

Ezek miatt elmentem a gyermekvédelemre,ahol vázoltam a szitut,hogy megvalósul a láthatás és kapcsolattartás korlátozása és az ellennevelés.

Ma vittem vissza a kislányomat és közölte az exem,hogy őt is megkereste a gyermekvédelem,de hiába erőlködök,mert annyira el fogja idegeníteni tőlem a gyerekemet,hogy majd nem is akar velem lenni,mindent meg fog ezért tenni.

Plusz készüljek arra,hogy azt fogja csinálni amit minden munkatársnője és családon belüli erőszakra fog hivatkozni a bíróságon,mert így biztosan nyerni fog.


Most felhívtam az ügyvédemet és azt mondta,hogy ez komoly probléma lehet,mert ebben az esetben nem neki kell bizonyítani a tettlegességet,ami egyértelműen nem történt.

Hanem nekem kell bizonyítani,hogy nem történt ilyen.

De ezt meg hogy a pi csába lehetne bizonyítani?


Az alapséma meg az,hogy gyakorlatilag csak én foglalkoztam a kislányunkkal.

Én vittem oviba és mentem érte,utána mentünk kutyát sétáltatni,majd játszóra,aztán megfürdettem,csináltam neki vacsit,olvastam neki esti mesét és így teltek el évek.

Anyu meg addig nyomkodta telefont,vagy aludt.

Aztán anyu félredugott,lebukott,lelépett a gyerekemmel,összeköltözött a palijával és mivel a pali gyerekkel együtt vállalta őt,szerinte rám már nincsen szükség többé a gyerekem életében,mert az új palija lesz a kislányom apja.

Ezért nem érti,hogy miért nem takarodok már el a gyerekem életéből.


Nah mindegy.

A kérdésem.

Ha a bíróság előtt elő fog jönni ezzel a családon belüli erőszakkal,de bizonyítani nem fogja tudni.

Akkor mi lesz?

Én meg próbáltam elérni a gyermek védelemnél is hogy hallgassa már meg egy pszichiáter is a kislányomat,hogyan él most,de mivel 6 éves ezért ez kizárt.

Ha pedig ő nem tudja elmondani,hogy a boldog életéből lett kiszakítva,csak mert anyu azt csinálta amit,plusz apu sose bántalmazta anyát,akkor mivel tudom bizonyítani hogy nem történt ilyesmi?


2021. febr. 14. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Ezt a beszélgetést fel kellett volna venned és akkor nem kellene aggódnod.egyébként a gyerekek nem hülyék,nem olyan egyszerű az apjuk ellen nevelni őket.
2021. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Valszeg meg fogják hallgatni.

A bántalmazásra meg mg feltett kérdésre elmondod hogy történti intézkedés? Orvosnál volt-e?

Nem, nem. Hát ennyivel le is van tudva.

2021. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csomóm beszélgetés fel van véve.

Ezekhez hasonlóak is.

Mikor voltam a gyermekvédelmen és szerettem volna lejátszani őket,ez volt a válasz-

-Legyen szíves azonnal eltenni,mert ha lejátssza,az súlyosan sértené a személyiségi jogokat és fel kellene függesztenünk a meghallgatást.


Az ellennevelés meg?

Tudom hogy imád engem...és mikor nálam van könyörög,hogy ne vigyem vissza.

De 1 ennyire kisgyerekben a megfelelési kényszer is hatalmas.

És ha azt látja,hogy anya nem akarja,hogy apához menjek és nem akarom,hogy mérges legyen rám anya,akkor inkább azt mondom,hogy nem szeretnék apához menni.

Túl kicsi még és lehet manipulálni.

Ettől függetlenül engem lerázni nem lehet,mert imádom a gyerekemet:)

2021. febr. 14. 20:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

A legjobb ha azonnal írásban jelzed a gyermekvédelmisek felé, hogy mivel fenyegetett meg az exed. Írd le hogy miket mondott - úgy mint itt. Azonnal kezdj el körbejárni az óvodában, az ismerőseid között és vagy kérd meg őket, hogy egy pár szóval írják le, hogy pl. te szoktál menni a gyerekért, vagy hogy mondják el neked felvételre, hogy az exed soha nem állított olyat hogy bántottad volna stb.

A gyermekvédelmiseknek igaza volt abban, hogy te ott nekik nem játszhatod le ami kettőtök között volt beszélgetés, ellenben írhatsz nekik arról - és az írásos anyag meg lesz később is - hogy mivel fenyegetett meg és hogy erről ha szükséges, akkor van bizonyítékod is hangfelvételen.

Kérd az ügyvéded segítségét abban, hogy legális legyen és minden oldalról próbáld meg levédeni magad.

Az a fontos hogy kamu szöveggel ne tudjon téged befeketíteni és hogy te ne is próbálkozz meg hasonlóval. A gyámügyesek sokféle esetet láttak már és sokat számít hogyha te maradsz a nyugodtabb aki nem hagyja magát felhergelni és belevinni a sárdobálásba.

Akár kérhetitek azt is hogy pszichológus vizsgálja meg a gyereket nem okozott-e nála valami kárt az exed. Ahogyan a gyerekelhelyezésénél kérheted a kizárólagos felügyeleti jog megállapítását azzal az indokkal, hogy az anyja rossz hatással van a gyerekre és előre megfontoltan akadályozni akarja a gyerekeddel a kapcsolattartást és hogy lelki terror alatt tartja veled kapcsolatban stb. Nem fogják neked megadni, csak egy felhívná az exed figyelmét arra, hogy ha nagyon agresszív akár teljesen el is veszítheti a gyereket. ma már egyáltalán nem természetes az, hogy a gyereket az anyjánál helyezik el, az apának éppen annyi joga van.

De lehetőség van arra is hogy közös felügyeleti jog maradjon meg és akár a lakóhelye is megosztott legyen, ne csak láthatási időt jelöljenek ki. Bár a gyereknek szerintem ez a legkevésbé jó megoldás általánosságban, de van amikor az szükséges hogy akár hetente akár kéthetente váltva lakjon egyik vagy másik szülőjével.

2021. febr. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A gyermekvedelmi meghallgatason jelen volt a kislányom 2 óvónője is akik megerősítették,hogy én hoztam vittem az oviba évekig.

2021. febr. 15. 04:53
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha vannak hangfelvételeid akkor tudod bizonyítani hogy az anyja hazudik.ha egyszer elveszíti a szavahihetőségét akkor onnantól kezdve bármit is mond,fenntartással fogják kezelni.
2021. febr. 15. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel, kérj felügyeleti jogot. Ha perre mentek a felügyeleti jogért, pszichológus úgy vizsgálni fogja a gyereket. A gyerek gyerek, nem hülye hidd el. Láttam már Apát 2 gyereket megkapni, azok sem voltak sokkal idősebbek mikor indult az egész, igaz 2, 5 fél év volt mire lezárult a per. Ott sem alkoholista anyuka volt, elvileg egy jól szituált család, hanem pl. nem járt szülői értekezletre, csak Apuka. Nem öltöztette fel időjárásnak megfelelően a gyerekeket,kijelentette a bíróságon a családi pótlékot akár magára is költheti cipőkre, mert ő szült, nem kötelessége a gyerekre költeni. Apukának pont annyi esélye van megkapni a gyereket, mint anyukának, csak sok férfi nem mer belevágni.
2021. febr. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Végre már nem azt mondja valaki,hogy akármit is csinálok,amíg anyu nem alkesz vagy drogos,addig esélyem sincs.

Hiába foglalkoztam 80%ban én a gyerekkel.

2021. febr. 17. 17:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Én mint apa, 4 éve élek pontosan ilyen szituban, és már nyerésre állok a bíróságon anyukával szemben. Ezért - bár nem vagyok ügyvéd - de hadd szóljak hozzá én is.


"Most felhívtam az ügyvédemet és azt mondta,hogy ez komoly probléma lehet,mert ebben az esetben nem neki kell bizonyítani a tettlegességet,ami egyértelműen nem történt."


Esetleg cseréld le az ügyvédedet. A szexuális abúzus egy súlyos bűncselekmény, és ezt a vádat bizonyítani kell. Amennyiben tudod bizonyítani, hogy nem történt meg, és azt is, hogy ő ennek ellenére szándékosan jelentett föl téged rendőrségen, az hamis vád, ami szintén bűncselekmény.


Emellett a gyermeket igazságügyi pszichológus (és nem pszichiáter) szakértő is meg fogja vizsgálni (talán nem is egy). Ha nem történt abúzus, akkor nem fognak találni semmit.


Abúzusnak egyébként olyan jelei vannak, amelyeket nemcsak egy pszichológus, de óvodapedagógus, tanár, védőnő, orvos is észrevesz, sőt, kötelességük is jelenteni a rendőrség felé ennek gyanúját. Ennek hiányában csak anyuka bemondására nem lesz hihető a történet, és hosszabb távon ez komolyan visszaüthet anyukára (meg persze a gyerekre is).


Amennyiben a vád nem bizonyosodik be, akkor jogszabály szerint tőled a kapcsolattartási jogot nem vonhatják meg, és nem is korlátozhatják. Amennyiben anyuka eszetlen módon kitart az irracionális véleménye mellett, akkor a szakértő szépen megállapítja majd, hogy valami gond van vele, és alkalmatlan szülőnek. (Hiszen nem hozhatja ki azt, hogy minden oké, ha egyszer anyuka a tényeket nem veszi figyelembe és kvázi elmebetegként viselkedik.)


Tehát ne félj. El fog tartani egy darabig, de maradj mindig nyugodt.


Pár jó tanács:


- amikor találkozol anyukával, mindig legyen nálad diktafon. MINDIG. (Már egy egyszerű, olcsóbb is jó.) Sosem tudhatod, hogy mikor hangzik el olyasmi, ami számodra később jól jöhet. Főleg, ha annyira buta, hogy még be is vallja, hogy mire készül.


- a kapcsolattartás mindenképp legyen leszabályozva gyámhivatal vagy bíróság által, ugyanis csak így számon kérhető, és elmaradása csak így szankcionálható. Te tartsd be maradéktalanul, és mindig minden elmaradt kapcsolattartást jelents be kíméletlenül. Lassú folyamat lesz, de lassú víz partot mos, és egy idő után annyira megszaporodnak majd a bírságok, hogy nem fog neki tetszeni, és neked is ott lesz a kezedben egy sereg bizonyíték arról, hogy akadályozza a kapcsolattartást. Ezt már sem gyámhivatal, sem bíróság nem fogja tudni figyelmen kívül hagyni.


- az ilyen személyiségzavaros embereknél, mint amilyen feltételezhetően anyuka is, gyakran előfordul hogy amit kezdetben taktikából mondanak és csinálnak, azt később már komolyan el is hiszik, és a mániájukká, "vallásukká" válik, mintha mindig is tudták volna, hogy igaz; ez esélyt ad arra, hogy mire anyuka egy igazságügyi pszichológus szakértő elé kerül egy szülői felügyeleti jogi perben, addigra a viselkedésében diagnosztizálhatóak lesznek olyan abnormalitások, amelyek miatt alkalmatlan lesz szülőnek - nálam pontosan ez történt. Tehát ki kell tartani, kompromisszumkésznek kell mutatkozni, hogy meglegyen köztetek a kontraszt a te javadra.


- mindig minden esetben a gyermeked érdekeit nézd. Esetemben ez azt jelentette, hogy a kezdeti lágyabb akadályozásokat és szigorításokat néha elfogadtam anyukától, hogy együtt tudjak lenni a kislányommal, és megmaradjon vele a kapcsolatom minél hosszabb ideig. De voltak esetek, amiket jelentettem a gyámhivatalnál (most már bíróságon kell). Ezt egészen addig érdemes csinálni, amíg van ésszerű esély arra, hogy együtt tudjatok lenni a gyermekeddel és viszonylag értelmes időt tudjatok együtt tölteni. Amint teljesen elvágja a kapcsolatot, azonnal turbó fokozatba kell kapcsolni, és mindent jelenteni a bíróságnak, kezdeményezni a védelembe vételt gyámhivatalnál, és az első pénzbírság utáni újabb akadályozás esetén a Btk. 210. §-ra hivatkozva feljelentést tenni a rendőrségen.


- anyukával minden kommunikációt szigorúan írásban kell folytatni, vagy a szóbelit diktafonnal rögzíteni!


- bármennyire is buta és hajthatatlan anyuka, neked maximálisan előzékenynek és együttműködőnek kell lenni, mindenfajta agresszió nélkül! Azt kell bizonyítanod, hogy te vagy az együttműködő, és ő az, aki nem az.


- készülj fel, hogy költözködni fog, akár többször is, ami maga után vonhatja az eljáró hatóságok (bíróság, gyámhivatal) váltását, ügyek áttételét, ami lassítja majd az ügyintézést - de hosszú távon ez is rossz pont. Az én kislányom védelembe van véve, és az esetmenedzser már leírta, hogy a sok költözködés instabilizáló hatású a gyerekre nézve.


- készülj fel sok frusztrációra. A gyámhivatalokban sok helyen inkompetens alkalmatlanok ülnek, akiknél még te is jobban meg tudod tanulni a jogszabályokat, ők viszont majd akkor is el fogják utasítani a végrehajtási kérelmeidet, ha neked van igazad. Mindent meg kell fellebbezni, és ezekhez nem kell ügyvéd. Csak némi idő és energia, hogy utánanézz az alapvető jogszabályoknak. Nekem nincs jogi végzettségem, mégis 11 rendben nyertem pert megyei kormányhivatallal szemben közigazgatási bíróságon és törvényszéken, egy esetben pedig még a Kúria is nekem adott igazat.


Tehát fel a fejjel, és készülj fel egy hosszú küzdelemre!

Viszont ha közben még viszonylag az elején adódik lehetőség egy megegyezésre, amely veled és gyerekeddel szemben is méltányos, akkor azt el kell fogadni, és bíróságon rögzíteni kell. Mert a végső cél mégis az, hogy a gyermekednek apja maradhass.

2021. febr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ utolsó.

De egy kicsit félreértetted.

Az exem új álláspontja az,hogy ő nem a szeretői viszonya miatt lépett ki a kapcsolatunkból és szakította ki a gyermekünket a boldog életéből,hanem mert én vertem őt,ami abszurdum.

És ebben kellene meghallgatni a kislányomat is,és elmondaná hogyan éltünk.


Egyébként erre mondta az ügyvédem is,hogy hamis tanúzásért letöltendőt fog kérni exem munkatársnőire,mivel ezt sehogyan sem fogják tudni alátámasztani,csak a szavuk lesz,ami meg ugye hazugság.


A következő amit írsz a kapcsolattartás.

Mivel még nem volt bírósági tárgyalás,így törvényileg egyenlő mértékben gyakoroljuk a felügyeleti jogot,amiben súlyosan korlátoz engem.

Van erre sok példa,de itt egy konkrét-

Mivel pénteken korábban végzek a munkahelyemen,ezért szeptember óta nem jár óvodába a gyerekem,nehogy el tudjam hozni onnan.


A gyámhivatal meg?

Ott is voltam.

Úgy ráztak le mint a kutya a bolhát.

Elmondtam,hogy nem tudom hova van bejelentve a gyerekem.

A címet kiadták,aztán elmondtam,hogy súlyosan korlátozza anyuka a kapcsolattartást.

Erre széttárta a karját az előadó,hogy amíg nincsen bírósági ítélet,addig lesza rja az egészet.


Az együtt nem működő résznél amit rögzítettem diktafonra-

Kezdeményeztem anyukánál,hogy a bírósági tárgyalásig menjünk el közjegyzőhöz és foglaljuk írásba,azt,hogy hetente 2-3 napot velem lesz a kislányom.

Csípőből utasította el.

Vagyis ennél a résznél az én jóhiszeműségem bizonyítható lesz,amennyiben a bíróság hajlandó lesz meghallgatni a felvételt.


Ami még egy elég jól sikerült felvétel,hogy felhívott engem exem palija jól bepipulva,kicsit adtam alá a lovat és felmondta szépen,hogy el lesz törve minden végtagom,ha nem mondok le a gyerekről,és mindent meg fognak tenni azért,hogy a lehető legkevesebbet lehessen velem.

Ennél a pontnál valóban önfegyelem kellett,hogy ne fussak össze vele,mert mint volt OB bajnok ökölvívónak,elképzelhető,hogy mennyibe tart nekem 2 vagy 3 ember összecsomagolása.

De talán a sors küldte nekem az egyik munkatársam sztoriját,akivel a hívás előtt beszélgettem.

És elmondta,hogy ő bizony összecsomagolta az exe paliját.

Olyan súlyos korlátozást kapott,hogy a gyerekével utána csak gyámhivatali kirendelt felügyelő jelenlétében találkozott évekig.

Ezért lenyeltem a büszkeségem az igazságérzetem.


Am a gyermekvédelem meg totál feleslegesnek bizonyult.

5 fős bizottság előtt hallgattak meg másfél órán keresztül minden részletre kiterjedően.

És pár nappal később hívtam őket és közölték,hogy semmiben nem tudnak segíteni.

Kértem egy írásos elismervényt erről,jövő héten megyek érte.


A megegyezést pedig szinte minden alkalommal felhozom,ahogy a több pénzt is,de hajthatatlan az exem.


Nagyon köszi,hogy írtál!

2021. febr. 26. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!