Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » BKV ellenőri intézkedésbe be...

BKV ellenőri intézkedésbe be lehet avatkozni, ha mást készülnek megbüntetni?

Figyelt kérdés

Felszálltak a villamosra a múltkor. Már épp zajlott az intézkedés (értsd ment a veszekedés). A hölgynek nem volt lekezelve a jegye. Épp ott állt a jegykezelő gépnél. Elmondása szerint épp telefonált elfelejtette és elfelejtette. Ott az ellenőrök előtt érvényesítette a jegyet. Ezt már nem fogadta el a két ellenőr. Mondták, hogy kamera felvétel készül, még rendőri intézkedés lesz.


Leszállították a nőt és hívták rendőrt.


Szerintetek nem túlzó ez? Egy nem idejében érvényesített jegy miatt büntetni és még a rendőr idejét is cseszni.


Közbe lehet ilyenkor szólni, vagy ilyenkor engem is megbüntetnek?



2021. júl. 5. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
5%
Ezért lenne szükség az antifasiszta mozgalom jelenlétére. Akik ezt felügyelnék és ha kell intézkednének.
2021. júl. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tulzo. Az utazas feltetele az ervenyesitett menetjegy,hogy miert jincs ervenyesitve kutyat nem erdekli.

Ha ilyet elengednenek mindenki ezt jatszana el, amikor jon az ellenor.

2021. júl. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, érvényesíteni akartam, ezt a szöveget bárki mondhatja. Akkor senkit ne büntessenek meg, akinek van egy 3 éves jegye, amit ellenőrök esetére tartogat a pénztárcájában?

Rendőrre meg azért volt szükség, mert nem ismerte el a tettét, és nekiállt veszekedni. Aligha adta volna meg önként az adatait, az ellenőr pedig nem veheti el kényszerrel a személyiét, lakcím kártyáját. Plusz kitudja, hova fajul a veszekedés rendőr nélkül.

Ha odamentél volna mégis mit segített volna? Kettőtöknek sem lett volna igaza, a nő pedig továbbra is bűnös.

2021. júl. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Igaza van az előttem szólóknak!

Pontosan le van írva az üzletszabályzatban, és mindenki tudja, hogy mi az utazás feltétele...

Ha csak akkor lyukasztanának, amikor látják az ellenőrt, akkor szinte senki nem venne jegyet...


Mégis, mit akartál volna beavatkozni???? Valami önjelölt jogvédő vagy...????

2021. júl. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

jaaaa, ha /direkt/ telefonál valaki és "nagyon belemerül a társalgásba", akkor nem kell lukasztani, csak, ha ellenőr van?


Nna akkor én eléldegélek egyetlen jeggyel évekig is.

2021. júl. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kovpet ***** válasza:
86%

"ilyenkor engem is megbüntetnek"


Senkit nem büntethet meg, nem hatóság, csak egy cég alkalmazottja. Pótdíjazhat, amit meg is tett jelen esetben, teljes joggal amúgy.

Van, hogy igazságtalanul büntetnek (pl külföldit, aki láthatóan nem potyázni akar, csak nem tudja, hogy merre hány méter), de ez esetben nem így volt.

2021. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ellenőr a munkáját végezte és jogosan pótdíjazott ebben az esetben.
2021. júl. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokan csinálják így, mint a hölgy, ezt tudják az ellenőrök is... Nem kell beleavatkozni. Vagy hallottad, hogy tényleg akkor szállt fel, és közben telefonált? Ha igen, akkor annyit mondhattál volna, hogy te láttad.
2021. júl. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy blicceltem évekig, hogy volt egy jegyem a táska alján és azt felszállás után képes vagyok több tíz percig is keresni.


De így sem oké.

A jegyet elő kell előkészíteni a kezeléshez és felszállást követően lukasztani.

2021. júl. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!