Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az új pedótörvény után várható...

Az új pedótörvény után várható lesz az is, hogy felemelik a beleegyezési korhatárt is 18-ra (persze csak meleg kapcsolat esetén)?

Figyelt kérdés

2021. júl. 13. 15:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én azt hittem, azonos neműek esetén eleve 18, feltéve ha az egyik fél nagykorú.

Szerintem ésszerű lenne, mondjuk életszerű kivételekkel. (Pl. ha 16&16,5 éves elkezdi, akkor 17,5@18 éves korukra ne váljon bűncselekménnyé)

2021. júl. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
52%

"Én azt hittem, azonos neműek esetén eleve 18, feltéve ha az egyik fél nagykorú."

1. Az egy homofób törvény lenne.

2. Ez azt jelenti, hogy akkor a másik is nagykorú. Vagyis ha az egyik fél 18, akkor a másiknak is kell annyinak lennie.

2021. júl. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
60%

Nekem se egyértelmű az új törvény, a homoszexualitás vonatkozásában. Ha egy meleg pár, akik jelenleg pl 14 illetve 17 évesek, ők hónapokkal később el kell-e váljanak egymástól csak azért, mert időközben az idősebbik már nagykorú lett? Vagy mondjuk van közöttük néhány hónap, az egyikók 17 és egynegyed éves, a másik meg 17 és háromnegyed éves, amikor elkezdődik a homoszex viszonyuk, akkor három hónap múlva szakítaniuk kell?

Vagy egyik 15, a másik 15 és fél, amikor járni kezdenek (egyneműek), és kb két és fél év románc után szaktítaniuk kell? Holott ennyi idő alatt már nem is futó kapcsoalt, hanem eléggé összemelegedtek.

2021. júl. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
60%
A törvénynek eleve nem kéne összemosni a homoszexualitást a pedofíliával. Mondjuk nem is a pedofilok ellen van...
2021. júl. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
60%

Pont a Fidesz volt az, amelyik 14 évre csökkentette az azonos neműek közötti beleegyezési korhatárt.


Vicces mi?


Kevés helyen ennyi még heterok körében is, de a Fidesz nagyon így akarta.


Azt kell nézni, amit csinálnak, nem azt, amit mondanak.


Ébresztő nagy keresztények, így vág át benneteket a fideszetek!

2022. jún. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
#15 Én sem szeretem a Fideszt, mert korruptak és hülyítik a népet, de pont ezért fontos a korrektség és a tisztánlátás: az Alkotmánybíróság volt az, 2002 szeptemberében, amihez semmi köze az akkori kormánynak, hiszen az AB független.
2022. jún. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tévedés.

Az Alkotmánybíróság csak rávilágított egy alkotmányellenességre, és kötelezte a kormányt, hogy rendezze.

Rosszul rendezték.

Az oké, hogy az azonos neműek és a heteroszexuálisok nem lehetnek megkülönböztetve, de heteroszexuálisoknál sem oké, hogy 14 évessel szexelhet egy 80 éves.


Lehetett volna úgy is, hogy az alacsony korhatárnál kisebb korkülönbséget majd a kor előrehaladtával fokozatosan egyre nagyobb korkülönbséget engedélyeznek, míg 18 évnél minden korkülönbség megszűnik, és mindezt nemi irányultságtól függetlenül.


Csak mert az, hogy egy 14 éves szexel egy 16 évessel nem ugyanaz a kategória, mintha egy 14 éves egy 78 évessel szexel, vagy egy 38 évessel, nemdebár?

Egyiknél ott a sebezhető és befolyásolható apakomplexusos, a másik részről meg a pedofil, és lényegtelen, hogy az a pedofil heteroszexuális vagy homoszexuális.

2022. jún. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
60%

Ezt a mostani "gyermekvédelmi törvénymódosítás" során nem piszkálták, magyarán jóváhagyták, pedig megtehették volna, hogy meggondolják magukat.

Csak hát az ellenségképgyártással és a politikai haszonszerzéssel voltak elfoglalva, nem a gyermekvédelemmel.

2022. jún. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!