Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az eü. dolgozók kötelező...

Az eü. dolgozók kötelező oltásra kényszerítése megsérti a Nürnbergi Kódexet vagy nem?

Figyelt kérdés

A Nürbergi Kódex szerint kísérletben való részvételhez önkéntes belegyezés szükséges. Az oltások közül egynek sincs rendes forgalombahozatali engedélye, vészhelyzeti, sürgősségi engedélyekkel lehet őket használni egyelőre, a harmadik és negyedik fázisok zajlanak.

Ugyanakkor én úgy értelmezem a helyzetet, hogy bár az eü-ben dolgozók számára kvázi kötelezővé tették most a gyógyszerkísérletben való részvételt de nem tették kötelezővé, hogy az eü-ben maradjanak. Tehát így közvetlenül nem valósul meg a beleegyezés nélkül történő kísérletre kényszerítés. Jogilag jól értelmezem ezt?


2021. júl. 16. 16:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem kötelező hiszen nyugodtan dolgozhat mást is

Csak akkor kell felvenni ha eü-ben akar dolgozni

2021. júl. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Hagyd már abba ezt a hülye kódexezést, eddig is volt kötelező oltás, és semmilyen kódex nem írhatja felül a magyar jogszabályokat, és más EU-s országokban is van már kötelező oltás.
2021. júl. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem jól. Leírta az 1es. Ráadásul nem kísérlet, hiszen engedélyezve van a használata a vakcináknak.
2021. júl. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%

Az egeszsegugynem most is van egy csomo vedooltas amit kotelezoleg fel kell venniuk, hiszen beteg emberekkel dolgoznak ... most egyel nott a beadando oltasok szama ... nem tragedia.

Aki ez miatt megy el az eu-bol, az menjen nyugodtan.

2021. júl. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
#4: Meseld mar el milyen csomo vedooltas van az egeszsegugyben, ami kotelezo. Egyetlen ilyen volt itthon, a HBV, ami korulbelul 20 evvel az elso HBV vakcina (amit lecsereltek, vegul a harmadik generacios alegyseg vakcina lett kotelezo eloszor az egeszsegugyben, majd a negyedik generacios mindenkinek, itthon legalabbis) utan lett kotelezo. Szoval? Vagy csak ugy beszelsz a levegobe?
2021. júl. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom csak hepatitis ellen oltják az eü. dolgozóit de ez nem tartozik a kérdéshez mert annak rendes forgalombahozatali engedélye van míg a covid elleni oltások csak ideiglenes EMA engedéllyel vannak forgalomban, ez az úgynevezett "conditional marketing authorisation" ami alatt az EMA várja a további adatokat a jelenleg folyó kísérleti fázisok eredményéből amiket az EMA is folyamatosan publikál. Majd ha ezek lezajlottak kaphatja meg a "conditional authorisation"-t, ennek a várható ideje 2023-ban lesz pl. a Pfizer esetében az ő előrejelzésük szerint a kísérletek akkor zárulnak.

A kérdés az ebből következő problémára vonatkozik, el kellene olvasni a kifejtést is szerintem világosan leírtam.

2021. júl. 16. 18:43
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
#6: 5os vagyok. En egyetertek veled kerdezo, azert is irtam, hogy csak a HBV van nalunk es az is evtizedekig onkentes volt, mielott kotelezo lett volna es kozben az eredmenyek alapjan tobbszor le is csereltek, igy nem is emlitheto egy lapon a koronavirus vakcinaval, ami kizarolag emergency use authorization alapjan adhato es csak onkentes lehet. Az sem biztos, hogy jelen formajaban kap egyaltalan vegleges engedelyt. En szamitok masodik harmadik generacios vakcinakra. Pl. az 1:100000 esely a Guillein Barre szindromara a Janssen eseteben normalis esetben mar kizarja a forgalomba hozatali engedelyt (vagy legalabbis korabban igy volt). Ugyanez all a sokkal gyakoribb szivizomgyulladasra, vagy a trombozisra.
2021. júl. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7. Én is úgy gondolom olyan mellékhatások merültek fel már most rövid távon, hogy akár az is könnyedén előfordulhat, hogy nem is kapnak végleges engedélyt végül. Ezt szem előtt tartva pedig talán még jobban kitűnik a dolgot elbagatellizálóknak is mennyire furcsa is a kötelezővé tétele egy ilyen fázisban levő szernek. Ezért is gondoltam azt, hogy nem igaz, hogy egy kormány és jogászai nem értik ezt és azt mondják a politikusoknak, hogy ezt meg lehet lépni no problem. Nem tudok mást elképzelni, mint hogy úgy értelmezik ahogyan írtam is, mivel nem kötelező az eü-ben dolgozni nem kötelező a gyógyszerkísérletben sem részt venni mert végül is lehet mondani, nem kérem. Ja hogy akkor ki vagy rúgva? Ez már más kérdés.
2021. júl. 16. 20:05
 9/14 anonim ***** válasza:
11%

"Én is úgy gondolom" Milyen szerencse, hogy itt van egy szakember, aki azt a rengeteg és/vagy súlyos mellékhatást, ami kialakult alá tudja támasztani hiteles adatokkal.

Ez a "gyógyszerkísérlet" nagyon beakadt nálad látom. Tehát akkor mégsem vagy szakember, mert akkor tudnád mi az a gyógyszerkísérlet, amit emlegetsz.

2021. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Engem is mélységesen felháborít ez, pláne, hogy az EU még év elején kinyilatkoztatta, hogy nem lesz hátrányos megkülönböztetés oltott meg oltatlan között. Ha eü-sként elvesztem a megélhetésemet, az mi, ha nem diszkrimináció?!
2021. júl. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!