Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért kötelező a fizetést...

Miért kötelező a fizetést bankszámlára utalni? Tisztában vannak vele, hogy így sosem kapom meg a teljes pénzem, mert rá vagyok kényszerítve a banki költségekre?

Figyelt kérdés
Tényleg felháborító. Állítólag csak postások és katonák kaphatják készpénzben, pedig legszívesebben én is becsuknám az összes számlám, mert éves szinte 5-10 ezerrel kevesebbet kapok a levonások miatt.
2019. ápr. 4. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem kötelező egyáltalán, rosszul tudod.


Annyi igaz, hogy valamennyi banki költséggel számolnod kell.

De amíg te vagy az alkalmazott és más a főnök, addig ő dönt, és érthetően nem azt fogja választani, hogy neki legyen plusz költsége a készpénzes kifizetés miatt.

Fenn kéne tartania egy pénztárat, és több embernek a pontos összeget odaadni, akár több száz embernek is. Szerinted ha húszezreseket ad ki az automata, és ő bemegy egy dohányboltba, hogy az összes emberének meg tudja oldani a 123.456 Ft összeg pontos kifizetését, felváltják neki a pénzt? Vagy menjen be 50 helyre, csessze el 5 munkanapját, mire ennyi aprót összeszed?


A legtöbb embernek meg megfelel, én hajlandó vagyok párszáz ft-ot kifizetni. Tudom, hogy sokaknak ez is számít, és meg is értem.

De én pl el sem költöm a teljes fizumat, így gyűlik a számlámon. A franc akarná itthon tartani, hogy egyszer esetleg betörnek és mindenem odalesz, akkor még egy kis kp-t se tudjak felvenni, hogy ne haljak éhen.

Meg nem is szeretek sok pénzzel mászkálni, félek, leteszem valahol a táskámat vagy kitépik a kezemből, mert pl vmelyik kollégának vmi bűnöző ismerőse megtudta, hogy a cégnél x napon van készpénzes kifizetés.

Nem szeretem, na. Sosem szerettem. Már jóformán mindenhol lehet kártyával fizetni, és ingyenes. A számlákat átutalni szintén ingyenes, ha olyan számlacsomagod van. És legyen olyan, ha egyszer ez éri meg. A havi 2 kp-felvétel szintén ingyenes, így kp-hoz is jutok, ha vhol mégis kéne.

2019. ápr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Milyen levonásokra gondolsz?

Havi 150 ezer ft-ig ingyenesen veheted fel a fizetésedet (max 2 részletben), ezt pont a fizetés bankszámlára való utalása miatt hozták.

Szinte az összes közüzemi számlámat bankkártyával fizetem a szolgáltató oldalán - ez megint csak ingyenes.

A vásárlások nagy részét szintén bankkártyával bonyolítom, ha mégsem, arra ott van a 150 ezer ft-ig felvehető készpénz.

2019. ápr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom hol hallottad, de ez nettó hülyeség, hogy csak postások és katonák kaphatnak kp-ben fizut. Könyvelő vagyok, jópár céget én könyvelek és bérszámfejtek és nagyjából fele-fele az arány a kp és az utálós fizuk között.


A bankban pedig lehet címletek szerint pénzt felvenni (sok automatában is be lehet állítani), és apróban is kérni a felvett pénzt.

2019. ápr. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Bárki kérheti készpénzben a fizut. Te is.
2019. ápr. 5. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Ahol eddig dolgoztam, mindenhol megkérdezték, hogy kp-ban szeretném kapni a fizetést, vagy bankszámlára.

Kp-ban kértem. Kisebb cégek voltak.

A mostani helyemen kizárólag bankszámlára utalással fizetnek (szerződésben szigorúan bele van írva, hogy vállalom a bankszámla nyitást), de itt kb. 300-an dolgoznak.


Havonta összesen 150 ezer forint összegben, bankautomatából, maximum két részletben felvett összeg ingyenes! Ahhoz, hogy így legyen, a folyószámládat vezető banknál nyilatkozatot kell tenned.

2019. ápr. 5. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
irodaban dolgozom, kezpenzben kapom a fizut
2019. ápr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!