Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a megvett autónak rejtett...

Ha a megvett autónak rejtett hibája van, akkor visszamehetünk az eladóhoz?

Figyelt kérdés

Németországban vettünk autót, elő lett adva, hogy minden rendben vele, minden új benne, de minden szqr benne és számtalan rejtett hibája van.

Áprilisban vettük, májusban már a szervízben állt.

Landaszonda cserén.

Legalább 500 eurót már rá költöttünk úgy, hogy 2800-ért vettük.

(Tudom tudom annyit is ér, felesleges ilyeneket közölni)

E hónapban kell vinni vizsgáztatni is.

(Igen tudjuk mostmár... tudjuk mire gondolhat az aki ezt meghallja...)


700 km-ert mentünk vele.

Nem garanciás.

Szóval, ha vissza visszük, vissza veszi-e valamennyiért vagy legalább kifizeti a rejtett hibát kb. 1000 eurót?

(ha viszünk számlát természetesen)

(Ugyanis szét kell szedni a motorját a csodaautónak, a kuplung is szqr. Amikor megvettük még a csomagtartó is elromlott és azóta sem csukódik...)


A hülyeségek nem érdekelnek, segítséggel vettük, 4-en voltunk ott és fiatalok vagyunk az első autónk. Én segítséget szeretnék kérni és nem kioktatást. Köszi.


Arról sem tehetünk, hogy 120 eurót fizettünk annak a szemétládának aki segített és rábeszélt minket erre a csotrogányra.

Golf V. egyébként.

200.000 km-el.


Lassan se pénzünk se autónk, sőt a munkánk is veszélybe került, tehát van épp elég bajunk.


2021. júl. 18. 13:40
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
2021. júl. 18. 17:21
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha cégtől vetted, akkor a németeknél is van olyan, hogy használt autóra kötelesek 1 év garanciát adni olyan hibákra, amelyek már az eladásnál is fennálltak:


According to the German "lemon law", dealerships must honor a limited one-year warranty for all used cars they sell. They are responsible for defects that are present at the time of sale but not those that result from regular wear and tear or negligence. Defects are normally determined by a third party appraiser.



A kérdés, hogy 1 éven belül vettétek-e. Ha igen, akkor fel lehet venni a kapcsolatot a kereskedővel, és akkor kiderül, hogy mit mondanak. Az idézett szöveg szerint általában harmadik fél szakértő dönti el, hogy a hiba fennállt-e eleve.


Ha normális kereskedő (nem német migráns), akkor lehet, hogy simán kárpótol valamivel.

2021. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Áprilisban vettük és májusban már a szervizben állt.

A harmadik fél lehet autószerelő is vajon? Mindíg egy helyre vittük.

Későn tudtuk meg, hogy egy török az eladó, de amúgy normális volt 🤦‍♀️

2021. júl. 18. 20:15
 14/18 anonim ***** válasza:
13: keressétek meg, és írd meg ide, hogy mit reagált
2021. júl. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mi az a landaszonda?
2021. júl. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nő vagyok... Nézd már el nekem, hogy nem tudom hogyan kell leírni...

De kiragadtad a lényeget látom

🤣🤣🤣

2021. júl. 19. 11:19
 17/18 A kérdező kommentje:
Naaaa elmondjam mi volt? 🧐🤔
2021. júl. 19. 21:30
 18/18 A kérdező kommentje:

Képzeljétek el, hogy elmondtuk neki a hibákat és megnézte saját szemével az autót.

Rögtön felhívta a szerelő haverját akinek egy percre volt a helytől a műhelye.

Elvittük az autót és azonnal gépre tette.

Az autónak 1 baja van mégpedig a katalizátor, emiatt eszi az olajat és beköpi a frissen cserélt Szondát.


Azt mondta vagy ő maga szerelteti meg 1 nap alatt vagy pedig választunk egy másik autót aminek leszállítja az árát.

Ajánlott is egy BMW-t, de 7000 euró, a mi autónkat visszavenné 2000-ért és a maradékot fizethetjük havonta.

Igen ám, de nem mi döntjük el mennyit fizetünk és hogy hanem a bank. (bár ezt nem az eladó mondta... De biztos így van...)

Az a baj, hogy nem tudjuk meddig maradunk ezen a munkahelyen szívünk szerint tovább állnánk innen. Így inkább hozza helyre a hibát inkább a meglévő autóban, mert nem szeretnénk lekötni magunkat.


Személy szerint inkább a másik autót választánám, de a párom erősködik, hogy úgyse maradunk itt olyan sokáig.....


A másik autó BMW 116 i, 2 ajtós, 64.000 km van benne, szép állapotú 90 wattos, 1995m3 és jár hozzá 4 téli gumi.

Garanciás.

(de ki tudja ezt is miért adják el...mi baja lehet..)


Vasárnapig van időnk dönteni.

2021. júl. 19. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!