Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kizárhat valaki a lakásból,...

Kizárhat valaki a lakásból, ahol lakom, aki NEM a tulajdonosa a lakásnak, viszont Ő be van jelentve, én viszont nem, de a tulajdonos belegyezésével tartózkodok itt?

Figyelt kérdés
Ketten lakunk a lakásban, Ő ide van bejelentve, én nem. A tulajdonos beleegyezésével lakok a lakásban. Megteheti, hogy lecseréli a zárat, esetleg kipakolja a holmimat?

2021. júl. 26. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ő szerződésben áll a tulajjal? bérlő?

mert akkor kb igen, hiszen ő a lakás birtokosa. Vagyis még a tulajdonost sem köteles beengedni...

2021. júl. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem áll szerződésben a tulajjal, nem bérlő. Közös rokonunk a tulajdonos, Ő régebb óta lakik itt és be van jelentve, én nem, viszont a tulajdonos belegyezésével, eleinte az Ő beleegyezésével laktam itt.
2021. júl. 26. 22:52
 3/3 2*Sü ***** válasza:
100%

Az, hogy „be van jelentve”, annak nincs jelentősége. A lakcím bejelentésnek semmiféle jogkövetkezménye nincs. Annak sincs, hogy a másik rokon előbb volt-e ott, vagy sem. Ha nincs bérlő, akkor a tulajdonos dönthet arról, hogy a lakásba – a lakásába – kit enged be, és kit nem.


Itt célszerű lenne a tulajdonossal hármasban leülni, és egyrészt tisztázni azt, hogy egyelőre még ő a tulajdonos, a másik rokon is, és te is csak vendégek vagytok. Együtt kellene eldönteni, hogy milyen megoldást találtok, ha esetleg a másik rokon semmiképp nem akar veled lakni, ő költözik-e el, vagy te keresel más helyet.

2021. júl. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!