Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megkaptam még áprilisban mind...

Megkaptam még áprilisban mind a 2 sputnik oltásomat. Ha kérek harmadiknak egy pfizert, azzal "EU kompatibilis" lesz az oltási igazolásom? vagy a pfizerből is kéne mind2 ahhoz h visszakapjam a szabadságom?

Figyelt kérdés
Abszolút boldog vagyok amúgy a Sputnikkal, főleg miután mindenféle statisztika azt mutatja, hogy teljesen jól működik (talán a legjobban). A gondom az h nem utazhatok vele túl szabadon. Amit az EU részéréről egy elég szánalmas dolognak tartok, dehát ilyen ez a geopolitika. Ezért lehet h kérnék még egy pfizert, de ne kelljen már abból is 2..
2021. júl. 26. 23:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Nem fogják beadni csak ha kötelező lesz a 3. oltás
2021. júl. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hogy lenne kötelező a harmadik, ha amúgy egy oltást se kötelező felvenni?


amúgy a kérdésem nem erre vonatkozott, de akkor felteszem másképp: ha kimegyek romániába (ahol szó nélkül beadják), egy pfizer elegendő ahhoz h szabadon utazhassak az EUban, vagy kell a második is ahhoz h "teljes értékű" legyen az oltásigazolásom?

2021. júl. 26. 23:26
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Kettő kell és az utolsótól el kell telnie két hétnek, hogy teljes oltottságú legyél.

Miért nem Janssent adatsz be? Abból egy is elég, elfogadott.

2021. júl. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Már beadatta a 2 szputnyikot. Harmadikat szeretne, hogy tudjon utazni.
2021. júl. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1/3. válaszolónak: változatlanul semmi értelme, nem a kérdésemre válaszoltál, de köszönöm h erre tévedtél. További kellemes szörfölést az interneten


szerinted hogy lenne kötelező a harmadik, ha az első kettő se az..?


4-re vállszolva: szóval aki semmilyen oltást nem kapott, annak semmi kötelezettsége, de mivel én már kaptam 2-t, ha úgy döntenek, hogy 20 év múlva is kell egy 40. emlékeztető, akkor az is kötelező lesz? nyilván..)


Te is nekifuthatsz mégegyszer, leegyszerűsítem a kérdésem: Teljes értékű lesz az EU covid certificate-em egy pfizerrel vagy kell a második is? (tekintsünk el attól, hogy már kaptam két sputnikot, az EU szemében az úgyik kb a semmivel egyenlő)

2021. júl. 26. 23:38
 6/14 A kérdező kommentje:
az 5-nek köszönöm h válaszolt, pontosan erre voltam kíváncsi. Azért gondoltam a pfizerre (vagy a modernára) mert Karikó Katalin is azt javasolta, hogy aki sputnik/astrazeneca típusút kapott, annak egy mrns lenne a legjobb harmadiknak. De így lehet tényleg jobb egy jansen (ami azért vicces, mer ugye állítólag bénább mint a sputnik, de mégis az kell h utazhassak...zseniális)
2021. júl. 26. 23:40
 7/14 anonim ***** válasza:
16%

"Megkaptam még áprilisban mind a 2 sputnik oltásomat"


Szóval kicsi szívem.. kaptál-e már egyáltalán oltást?

2021. júl. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Szóval, jelenleg augusztus 1-től IGÉNYELHETŐ a 3. oltás, ha a 2. adag után eltelt legalább 4 hónap VAGY orvosi javallatra kérik. Nem kötelező a már oltottaknak sem, csak a lehetőséget adják meg azoknak, akiket régen oltottak/nem megfelelő az immuválasz/idősek és kell az újabb ismétlő oltás, aminek (valószínűleg) különböznie kell az első kettőtől. Jelen esetben a kérdező Pfizer/Moderna/Kínai 3-asból választhat, esetleg AstraZeneca. Jannsen kizárt, mert az szinte 1:1-ben megegyezik a Szputnyik 1. adagjával.


Semelyik 2x oltott embernek nem veszik el a kártyáját, ha nem oltat harmadjára.


Legfrissebb infók szerint a 3. oltás tényét rögzítik. Mivel még nincs európában precedens a 3. oltásra, így nem lehet tudni, hogy egyes ország hogy kezelik a keleti + nyugati vakcina kombót.

2021. júl. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%
Szabad leszel. És beteg.
2021. júl. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 krwkco ***** válasza:
78%

A Jahnsen sajnos Ad24 adenovírust használ. Ugyanúgy mint a Szputnyik első adagja. Ezért az orvos részéről írásba adott szakmai hiba lenne, ha Jahnsent javasolna. Ezt egy orvos sem fogja megtenni.

Ugyanakkor nálunk nincs engedélyezve 4. oltás. Úgyhogy a problémád az EU-s oltásigazolvánnyal nem fog Magyarországon megoldódni aug. 1. után sem.

Szomszédos országba kell menned, ahol azt mondod, hogy nem kaptál még oltást. Ha Jahnsent kérsz, annak alig lesz hatása és egy ki nem próbált kombináció (mint sok más), de 1 oltásra megkapod a papírt.

2021. júl. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!