Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ügyfélkapura küldött fizetési...

Ügyfélkapura küldött fizetési meghagyás majd automatikus számláról leemelés mennyire reális történet?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyire reális az a sztori hogy


valakinek tartozása van és fizetési meghagyást kap a közjegyzőtől. De nem postán tértivevényesként kapja, hanem ügyfélkapura. De az illető az ügyfélkaput nem nézi be se lép soha, így letelik az „ellentmondási“ időablak (tán 8 nap??) és nem reagál semmit. Márpedig ha nem reagál akkor egyetértett a tartozással.

És egyszer csak jön egy sms a banktól hogy hopp 1 milliót leemeltek a számláról.

Az illető szalad fűhöz fához hogy mégis mi ez, és csak kiderül: a meg nem válaszolt fizetési meghagyás.


Ez így egy reális sztori? Sztem nem.


2021. aug. 4. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Fizetési meghagyás nem ügyfélkapura érkezik, innentől kezdve bárki aki ezzel etetett hazudott.
2021. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

hogy a fizetési meghagyás hova érkezik azt én nem tudom,de azt tudom (velem esett meg..) hogy NAV adótartozásról jött értesítés, fizetési határidővel az ügyfélkapura. És nem postai úton.

és határidős volt, ha most én kb havi 1x lépek be és nézem mi az: már lejárt a határidő.

NAV adótartozás! És semmi postai levél. Ügyfélkapu.

2021. aug. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2 az más dolog mert a nav hivatalos szerv, a fizetési meghagyást meg szomszéd jóska is kezdeményezheti. Jelenleg tutibiztos hogy téritvevényes levéllel jön egy fizetési meghagyás.
2021. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3 Nem írta a kérdező, hogy milyen fizetési meghagyás, nagy valószínűséggel a NAV-tól volt.

A fizetési meghagyást nem küldi ügyfélkapura csak olyan cég/szerv aminek eleve ez a hivatalos felülete. A szomszéd Jóska nem tud neked ügyfélkapun semmit küldeni.

2021. aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdező

Nem ismerjük a sztorit, így csak azt lehet elmondani, hogy LEHET reális a sztori. Ha a közjegyzőtől jött és olyan szervezetnek volt a tartozás, ami ilyen módon is értesíthet, akkor igen, lehetséges. Az általános tartozási ügyeket viszont postai úton szokták intézni.

2021. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha ügyfélkapura bármi érkezik, akkor a regisztrációkor megadott email címre érkezik értesítés a levélről. Ha nem lépsz be az ügyfélkapura elolvasni a levelet, akkor 8 nap után újabb email érkezik "át nem vett dokumentum értesítő" üzenettel. Aki olyan email címet adott meg, amit már nem használ, az meg így járt, mert ezt meg lehet változtatni az ügyfélkapuban.
2021. aug. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Reális a történet. Még az is lehet, hogy nem NAV, hanem bírósági végrehajtás történt. A lényeg, hogy mindkettőnek volt előzménye, és már nem lehet úgy sumákolni hogy nem vettem át a levelet, akkor nem is létezik.
2021. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

2015. évi CCXXII. törvény 16. $ (2)


Reális a történet, a tanulság: nézd az Ügyfélkapud.

2021. aug. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én pl elektronikus kapcsolattartásra vagyok kötelezett, nekem minden hivatalos levél Ügyfélkapura jön
2021. aug. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Reális a történet.

Pont ez történt egy ismerősömmel.

2021. aug. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!