Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A Személyijövedelemadó-bevallá...

A Személyijövedelemadó-bevallást úgy tudom a NAV kérés nélkül elkészíti már. Ha nincs se ügyfélkapum, se nem kértem kipostázni a tervezetet, akkor automatikusan érvényes amit elkészítettek és nincs semmi teendőm?

Figyelt kérdés
2018. máj. 1. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

majd május 22-én válik bevallássá a tervezet, ha nem csinálsz semmit.

Ha hibás, a te felelősséged, nem hivatkozhatsz arra, hogy nem is láttad.

2018. máj. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 belapus ***** válasza:
100%

Ha semmit nem akarsz módosítani, akkor nincs teendőd.

Azért az fura lenne, ha hibásan töltené ki a NAV, már ha minden olyan információ birtokába jutott, amelyek szükségesek a bevallás kitöltéséhez, majd az adózón kérnék számon.

2018. máj. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2, nagyon sok a hibás, és nem a nav tehet róla, hanem a könyvelők, akik magukat bérszámfejtőnek hiszik. Hiányos, hibás 08 rengeteg megy be, a nav ezeket nem ellenőrzi, és sok a rossz tervezet, mert ezek alapján készülnek.

Totál mindennapos, hogy beírja bevételnek az útiktg-támogatást, és ott marad jövedelemként is. Év közben ez nem derül ki, mert a 08 nem ellenőrzi az szja összegének helyességét, a tervezetben viszont fizetendője lesz. Legalább tíz ilyen volt a kezemben az elmúlt hónapban.

CSaládis szinte mind rossz.

2018. máj. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%
NAV ügyfélszolgálaton megnézheted a bevallásod akkor is ha nincs ügyfélkapud és nem kérted a kiküldését. Csak győzd kivárni a sort.
2018. máj. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! igazából diákmunkát végeztem tavaly, de fogalmam sincs hogy azok hogy működnek, le vannak-e jelentve rendesen a NAV felé. Azt hiszem, hogy adóigazolást se kaptam a munka után erről a helyről, de nem tudom már, még tavaly nyáron volt. remélem akkor minden rendben lesz a bevallással, és még ha nem is igényeltem meg h küldjék ki, és ügyfélkapuval sem néztem meg a NAV oldalán, azért ők elkészítették és akkor az érvényes lesz. Köszi még egyszer!
2018. máj. 1. 20:59
 6/6 anonim ***** válasza:
nézd meg, lányomat az ELTE iskolaszövetkezet jelentette, sose dolgozott náluk, nem is ott tanul :)
2018. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!