Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy ilyen dolog jogos önvédele...

Egy ilyen dolog jogos önvédelemnek számítanak ha meghal a másik fél?

Figyelt kérdés

Nincs konkrét oka a kérdésnek, csak eszembe jutott egy régi cikk, ahol azt tárgyalták hogy egy idő bácsihoz betörtek, aki egy bottal megverte a betörőt és még őt vonták felelősségre.


Így csak kíváncsi vagyok mit enged meg az itthoni jog, mivel amerikai sorozatokon és youtube csatornákon szocializálódtam, így nekem ez picit szürreális.


Tegyük fel, hogy mondjuk egy lépcsőházba követne egy rabló késsel a kezében, aki egyértelművé tenné a szándékait, majd felrohannék a lépcsőn és hírtelen visszafordulva mondjuk lelökném vagy lerugnám úgy hogy legurul a lépcsőn és meghal.


Pl.: Egy ilyen eset jogos önvédelemnek számít?


Vagy ha pont látnék egy vas csőt és azzal erősen megütném (neki kés van a kezében) és ennek következtében halna meg, az is önvédelemnek számít?


stb...


(Tudom, közreműködés és futás a legjobb opció ilyen helyzetekben. Nem valós történéseket vagy vágyakat írok le, csak kíváncsi vagyok itthon hogy működik az önvédelem.)



2021. aug. 4. 14:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
elő vetted*
2021. aug. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!