Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van lehetőség saját felelősségre?

Van lehetőség saját felelősségre?

Figyelt kérdés

3 éve műtöttek gerincsérvvel.

Az orvosom azt mondta hogy ezzel a gerinccel már szaltózni is lehetne.

Annó amikor megműtöttek nem engedtek vissza az akkori munkahelyemre. Viszont el kell mennem a jelenlegi munkahelyemről.

Saját felelősségre van lehetőségem TMK-ba illetve szerszám műhelybe elmenni dolgozni?

Az üzemorvosoknál esetleg alá lehet írni egy papírt hogy saját felelősségre vállalom az adott munkahelyet?


2021. aug. 6. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs, az orvos dönt

Vagy csinálsz vállalkozást

2021. aug. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bizonyos munkaköröknél azért van kötelezően előírva az orvosi alkalmassági vizsgálat és azért vannak megszabva alkalmassági feltételek, mert a törvény tiltja, hogy olyan munkakör létezzen ami egészségkárosodást okozhat.

Ha annak ellenére dolgoztatnak egy munkakörben, hogy arra alkalmatlan vagy az egészségi állapotod miatt, akkor megbüntetik őket súlyosan még úgy is, hogy neked nem is történt még semmi bajod.

Egyszerűen egy cég nem engedheti meg magának azt, hogy te saját felelősségedre vállald, mert a törvény ezt tiltja. Ilyen esetben neked vállalkozóként kell a saját döntésedet vállalni, akkor nem a cég felelős a te egészségi állapotodért, mint alkalmazottért.

Ha nincsen semmi baja a gerincednek akkor erről szerezz orvosi igazolást és akkor ha alkalmas vagy a munkavégzésre nem is fogják azt ellenezni. Most nem leszázalékolni akarják az embereket, hanem minél inkább visszajuttatni a munka világába és a lehető legtöbb embert teljes értékű munkavállalóként.

ha új munkahelyet keresel, ott a munkaalkalmassági vizsgálatra vigyél eleve olyan orvosi igazolást ami bizonyítja, hogy már rendben van a gerinced, akkor ez alapján fog eldőlni, hogy alkalmas vagy-e arra a munkakörre!

Bár nem ilyen téma, de régen én véradásra szerettem volna menni és mindig elküldtek az ottani gyors vizsgálatok eredménye alapján. Ekkor előre elmentem vérvizsgálatra, a laborlelettel a kezemben mentem a véradásra és megmutattam, látható volt, hogy semmi baja a véremnek - csak nekem nem tesz jót esetleg a véradás. Engedtek vért adni éveken keresztül, amíg egyszer tényleg rosszul nem lettem. Szóval az orvosnak az kell hoyg bizonyítsd, nincsen bajod és ennyi.

2021. aug. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
nincs szükség saját felelősségre, ha az orvosnak igaza van a szaltózást illetően. Az üzemorvos ugyanezt fogja megállapítani. Ha viszont nem volt igaza, akkor lehetséges műhibaper.
2021. aug. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!