Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha akadna egy lehetőséged,...

Ha akadna egy lehetőséged, hogy a legjobb barátnőddel egy hónapot kint tölts álmaid országában, hogy vennéd rá a szüleidet?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, a barátnőm 19. Ő ott fog lakni több ideig, én pedig csak egy hónapra szeretnék kimenni dolgozni. Nem valami gyanús céghez mennénk, hanem magunkak intéznénk a szállást, utazást, munkát, mindent. Felelősségteljesek vagyunk. Véleményem szerint nincs semmi különbség, ha most megyek, mintha pár év múlva mennék, amikor már nincs beleszólásuk. Max annyi különbség van, hogy akkor valószínüleg egyedül kéne mennem.

Miket mondjak, hogy meggyőzzem öket? Ha nem engednének el, akkor mit mondjak, hogy mégis békével válljunk el? Szerintetek el kéne engedniük?



2021. máj. 23. 20:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%
18 éves vagy. Mit is kell megengedniük? Fogod magad és mész. Persze lehet, hogy utána nem fognak tárt karokkal fogadni.
2021. máj. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

kiutazast, munkakeresessel toltott idot mibol finanzirozzatok, melyik orszagrol van szo, megvan e a megfelelo nyelvtudas, voltal e valaha hosszabb ideig egyedul stb - ezek olyan kerdesek amin erdemes elgondolkodni mielott a szuleid ele allsz a terveddel, valoszinuleg ok is ezeket fogjak eloszor kerdezni


egyebkent 18 evesen jogilag azt teszel amit akarsz, nem kell a szulok engedelye hozza, nem vitethetnek haza ha ugy dontesz kimesz

2021. máj. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Van félretett pénzünk. Nekem van annyi amennyiből egy hónapig még munka nélkül is elég szűkösen, de meg lehetne élni, neki meg van bőven. Van egy B2 nyelvvizsgám angolból, de már készülök a C1-es nyelvvizsgára. A próbateszteken mindig meg szokott lenni. Németből olyan B1 B2 között vagyok. Olaszul(oda mennénk) pedig csak nemrég kezdtem el tanulni(ettől teljesen függetlenül, de így akkor nagyon jól fog jönni) és szerintem addigra meg tudnék tanulni annyira, hogy a legalapabb dolgokat el tudjam mondani és megértsem. Még sosem voltam hoszabb ideig egyedül, de valamikor el kell kezdeni és amúgy sem teljesen egyedül lennék.

Tudom, hogy nem kell az engedélyük, de azért csak jobb lenne elkerülni a veszekedéseket. És még egy évig, amíg középsulis vagyok, muszáj vagyok velük élni, az meg jobb lenne, ha stresszmentes lenne.

2021. máj. 23. 20:17
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez egy nagyszerű lehetőség, nyelvtanulás, tapasztalat szempontjából is. Még ha nem is találtok esetleg munkát, arra biztos jó, hogy világot láss. Nem biztos, hogy lesz még egy ilyen alkalom az életben és ha kihagyod bánni fogod, illetve sokkal jobb, ha kettesben mentek, nem egyedül, úgy minden nehezebb. Illetve ígérd meg nekik, hogy folyamatosan fogod tájékoztatni őket mi történik, megérkeztetek, jól vagytok stb. ezek nagyon fontosak, hogy megnyugodjanak. Szerintem ezeket elmondhatod nekik, remélem elengednek!
2021. máj. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
64%
Miből gondolod, hogy nem engednek el? Kérdezted? De ne tőlünk kérjél ötleteket, hogy mit mondjál nekik, mert az, hogy elengednek-e vagy sem teljesen független attól, hogy mit mondasz, mikor ezt felveted. Egy dologtól függ: attól, hogy el akarnak engedni vagy nem.
2021. máj. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%
Nagykorú vagy, szóval igazából lenne jogod arra, hogy elmenj a beleegyezésük nélkül, de megértem, hogy azért rákérdeznél. De egyébként biztos ők is úgy gondolnák, hogy megéri ez neked, szóval ne aggódj amiatt, hogy nemet mondanának. Maximum, ha először annyira nem tetszik nekik, próbálj olyan érveket mondani, amik miatt szerintük is megéri.
2021. máj. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Tepfal ***** válasza:
91%

Felnőtt vagy, tehát jogilag olyan nincs, hogy nem engednek el. Viszont ez fordítva is igaz, tehát (ha már nem tanulsz) ők sem kötelesek eltartani, engedni, hogy velük lakj, stb. Ezért valóban jobb nem hűbelebalázs módjára, "én már felnőtt vagyok és azt csinálok, amit akarok" módjára kezelni ezt a dolgot.

Szerintem egy szülőt az győzi meg a legkönnyebben, ha látszik, hogy az ötleted nem légbőlkapott, alaposan végiggondoltad, az anyagi részét végigszámoltad a történetnek - főleg, ha anyagi segítséget is akarsz tőlük kérni az utazáshoz. Írod, hogy az utazást szállást, munkát magatoknak akarjátok intézni - ennek akkor járj utána alaposan.

Például:

- Mennyibe kerül a kiutazás, mit kell beszereznetek?

- Hol fogtok lakni, hogyan fogjátok ellátni magatokat? Az 1 hónap pont egy olyan időtávnak tűnik, amit már nem feltétlenül éri meg hotelben tölteni, viszont albérletet ilyen rövid időre nem fogsz kapni. Országtól függően a bérlésnek vannak egyéb feltételei is (pl. biztosítás, külföldi bankszámla), ezek megteremtése ha pénzbe kerülhet. A konkrét lakhatáson kívül egyéb dolgokat is érdemes végiggondolni. Pl. ha egy hotelben/hostelben laktok mit fogtok enni? Fogtok tudni főzni? Ha igen, akkor a felszerelést itthonról viszitek (magasabb útiköltség) vagy ott szerzitek be? Ha nem főztök magatoknak, az országtól függően elég drága lesz valószínűleg, érdemes erre is kalkulációt készíteni.

- Mit fogsz dolgozni? Az 1 hónap ebben az esetben szintén nem tűnik praktikusnak. Miből gondolod, hogy egyáltalán bármilyen munkát fogsz találni ennyi idő alatt - ráadásul ilyen rövid időre? A munkavállalásnak vannak feltételei - ezekkel tisztában vagy? Én ezt maximum úgy gondolom reálisnak, ha már itthon sikerül arra az 1 hónapra állást intézned magadnak, tehát ebből a szempontból pont, hogy egy munkaközvetítő tűnik elsőre a jobb megoldásnak, nem pedig az, hogy magatoknak keresgéltek.


Ezeket mind gondold végig, készíts kalkulációt - könnyen lehet, hogy amennyit megkeresnél, annyi el is megy erre a kalandra. Amivel az égvilágon semmi baj sincs, hiszen egy jó és hasznos tapasztalat lehet a külföldi munkavállalás, de hacsak nincs saját kereseted vagy megtakarított pénzed, akkor az anyagi "veszteséget" a szüleidnek kell lenyelni.

2021. máj. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy nem akarnak elengedni. Ezért kellenének olyan ötletek, amivel rá tudom őket venni. Sajnos én sem ismerem őket elég jól. Bármi tipp jól jönne, még ha a legegyszerűbb dolog is, lehet, hogy nekem nem jut eszembe.

Azt tudom, hogy most minta gyereknek kell lennem majd egy kicsit, sokat segíteni, meg ilyesmi, de egyáltalán hogy kéne felhozni a témát?

2021. máj. 23. 20:30
 9/24 A kérdező kommentje:

#7

Köszönöm szépen a hosszú, részletes választ!

Még van egy évem a középsuliból, amikor nem tudnám eltartani magam, de utána már igen.

A kiutazás 10000Ft körül van, a szállást meg teljesen a barátnőm akarja állni, bár ha tudok, akkor természetesen pótolok majd bele. Beszerezni csak pár új ruhát kéne.

A barátnőm ott fog lakni tőbb ideig úgyhogy egy rendes albérletet fogunk bérelni, ott meg lesz majd főzési lehetőség. Mindketten tudunk főzni, úgyhogy azzal nem lesz gond. A különféle plusz költségeknek még nem néztem utána, de majd azt is megteszem.

A munkát azt majd lehet, megpróbáljuk előre elintézni, de szerintem most hogy nyílik minden, a turisztikában van sok munkalehetőség. Igen, ez még nem biztos, de utánanézek még és szerintem sikerülni fog találni valamit.

A szüleimnek pedig semmit sem kéne fizetniük.

Ezeket majd akkor mind elmondom nekik. Megpróbálok egy kis prezentációt összetenni a fejemben, ez egy nagyobb harc lesz majd a szüleimmel, fel kell készülnöm. Esküszöm sokkal jobban félek a szüleimmel való beszélgetéstől, mint a kiutazástól.

2021. máj. 23. 20:43
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
A nyári szünetben szeretnél kimenni?
2021. máj. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!