Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az én portámon vagy lakásom...

Ha az én portámon vagy lakásomban történik baleset egy gyerekkel úgy, hogy jelen van a gyerek szülője, akkor én vagyok a felelős?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, hogy ez történt: bográcsozás volt, vendégek, rokonok, stb, és beleesett egy kisgyerek a forró levesbe. Ott volt a gyerek anyja, de a házigazda ellen emeltek vádat.

Ez így működik?


( [link] )



2021. aug. 11. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Ha a bötörő sérül meg a portádon azért is te vagy a felelős, lásd fagyállós gazda.


De mondok jobb példát, ha földön hagyod a kapát, rálép és levágja a lábfejét a betörő, akkor azért 100%-ban te vagy a felelős, hisz nem megfelelően tároltad, a betörés külön lesz tárgyalva és nem "oltja" ki a felelősséged.


Viszont úgyis csak egy ejnye benyét kap majd itt az "elkövető" tehát nyugi :)

2021. aug. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Azért én ezt a történetet nem értem. A gyereknek azért van anyja, hogy figyeljen rá. Annyiban gondatlan a házigazda, hogy nem vitte be a bográcsot a házba, tudván, hogy van ott egy kutya is a gyereken kívül. De mindenképp anyukát szólítanám meg, hogy miért nem figyelt a saját gyerekére.

Volt olyan, hogy bevásárláskor toltam a kocsim, és nekiszaladt a gyerek egy gondolasor mögül. Ki volt a hülye? Én, mert miért nem tudok figyelni. Na ott azért elmagyaráztam az anyjának, hogy vagy bele lehet ültetni a gyereket a bevásárlókocsi erre szolgáló részébe, vagy fogja a kezét, hogy ne rohangáljon a gyerek. Én is felneveltem kettőt, de sosem történt baleset, mert normális ember felméri a vészhelyzeteket, és ennek megfelelően ügyel a saját gyerekére.

2021. aug. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Pontatlan a cikk, valószínűleg meg fogják vádolni a gyermek anyját is. A vádlott csak "kéznél" volt (mivel az ő ingatlanán történt a rendezvény, a vádlott tette oda a fazekat), ha igazolni tudja hogy a tőle elvárható gondossággal járt el akkor felmentik. Ha elmeszelik nem azért mert tulajdonos, hanem mert ő rakta a földre a forró fazekat miközben tudta hogy kiskorúak rohangálnak a kertben akik magukra boríthatják.
2021. aug. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

Igaz is, a kérdésedre a válasz lemaradt.

Mivel az igazság meg a jog nem mindig "egy pályán" halad, jobb, ha lehetőség szerint azokban a terekben, ahova esetleg a kisgyerek be tud menni, nincs semmi balesetveszélyes dolog. És az sem árt, ha te is néha figyelsz arra, hogy hol jár a gyerek.

2021. aug. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!