Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csak szerintem van igazam?

Csak szerintem van igazam?

Figyelt kérdés

Nos,önvédelemről lenne szó.

Ha netán engem megtámadna egy barom állat,akkor nekem jogilag önvédelemből jogom van leszúrni.

De vannak olyan emberek:

"Fhúúj,csak késsel tudsz védekezni?mekkora csicska vagy"

Nos,ha téged támadna meg egy 180 cm magas és 100 kg vadállat ok nélkül,mit reagálnál?

Hagynád magad,míg agyon verne?

Vagy ha csapatostul jönnének ellened,akkor jogosan puffananám le,akkor reakció:

"Fhúj,fegyvert használt,csíra,sose lesz érett férfi"

Jaah,érett férfi mód hogy hagyod magad agyon verni?

Mert másik felek nagyon férfiak 6 vs 1 ellen.



#Fegyver, önvédelem,fegyverek,kés,bicska,nyáva,csicska,agresszív,fegyver tartás #Golyó, gyilkosság
2021. aug. 14. 00:12
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi a kérdés?
2021. aug. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Önvédelemre lehet hogy jogod van, de ha olyan komolyabb kést hordasz magadnál, ami ténylegesen érhetne is valamit ilyen helyzetben, az ugyanúgy illegális. Azóval azért még téged is elővennének.
2021. aug. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2

Jó,nyilván nem egy 20 cm-res harci kés hozzon mi az utcára,de egy normál méretű kést.

2021. aug. 14. 10:08
 4/10 A kérdező kommentje:

2

De amúgy max enyje benye az késért,akkor is nekem lenne igazam

2021. aug. 14. 10:25
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

8 cm pengehossz fölött illegális kést hordani. Ha elkapnak, akkor pár ezrest elkérnek, KKVE viseléséért.

A Btk. szerint élet elleni támadásnak kell venni, ha nyílt utcán rád támadnak vagy fegyverrel, vagy más, ölésre alkalmas dologgal, vagy éjszaka, vagy több személy. Ebben az esetben korlátlan mértékben védekezhetsz, nem fognak megbüntetni. (Persze, csak ha bizonyítani is tudod, hogy tényleg nem te voltál a támadó fél.)

Ha csak 1 személy támad meg nappal, csupasz kézzel, akkor bármekkora benga állat, nem szúrhatod le büntetlenül. Nyilván lehetnek olyanok a körülmények, hogy akár korlátlan mértékben is enyhíthessék a büntetésedet, de ahhoz már sok dolognak kell összejönni.

2021. aug. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5

Igaz,és mindig egy 7 centiméteres késsel megyek.

De azt is nézzik milyen erő viszonyok vannak,mondjuk egy benga állat fényes nappal rám támad,puszta kézzel,akkor jogom van megvédfeni nmagamat

2021. aug. 14. 13:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, csak a megvédeni magad alapból nem egyenlő azzal, hogy megölöd a támadót. Az önvédelem a támadás elhárításához szükséges mértékig jogos, azt pedig sokszor igen nehéz bizonyítani hogy erre esélyed sem lett volna anélkül, hogy megkéseled az illetőt.
2021. aug. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7

Nyilván az szándék megvédeni magad,de adott pillanatban nem tudni mi lesz,vagy esetleg jól pofán fújjom dezodorral

2021. aug. 14. 14:11
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, csak ugye bizonyítani is tudni kell hogy ő támadott rád, és hogy ténylegesen az életedre is tört. Amit ugye csak bonyolít, ha őt pl még kihallgatni se tudják, merthogy halott.
2021. aug. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9

igen..

Sajnos kell egy kép,vagy fotót,vagy hangafálj,hogy rám támadott,de gondoltam hogy veszek go pro és felveszem oszt cső

2021. aug. 14. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!