Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet más személy helyett...

Lehet más személy helyett ügyet intézni ?

Figyelt kérdés
Felmondtam a munkahelyemen és azóta nem fizettem a tb-m. A szüleimmel élek még, így anyám önkényesen úgy döntött,hogy elkezdi fizetni.Ezt eltudja intézni anélkül ,hogy lenne rá felhatalmazása? Tehát anélkül,hogy beleegyeznék? Vagy csak jogilag nem tiszta úton? És igen beszámítható és büntetlen előéletű vagyok.

2021. aug. 16. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem számít ügyintézésnek, bárki befizetheti.
2021. aug. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bejelented a navnál a fizetési kötelezettséget, kapsz egy rakás csekket, azt befizetheti anyukád. Vagy át is utalhatja, ha nem akar postára járni.
2021. aug. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy fizetve legyen. Senkit sem érdekel a TB-nél, hogy ki fizeti be helyetted. Legyenek pontosak az adataid.
2021. aug. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Thx.Ez alapján mit lehet még csak így intézni?
2021. aug. 16. 20:18
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem érted, hogy ez nem ügyintézés?

A szomszéd, vagy az Istenhátamögöttálsón élő vadidegen ember is fizethet helyetted.

És, ennyi.

A BEFIZETÉS, NEM ÜGYINTÉZÉS.

2021. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó kérdésemet már nem hozzád intéztem.🙃
2021. aug. 16. 22:25
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A fent említetteken kívül bármit intézhet valaki, aminek elintézése nem kötött meghatalmazáshoz. Pl. meghatalmazás kell szerződéskötéseknél (FŐTÁV, ELMŰ, DBH), bírósági tárgyaláson való eljárásban (de nem hatalmazhat meg a beidézett tanú, hogy valaki képviselje őt) és még számtalan területe az életnek.

A meghatalmazásnak pontosnak, a lényeget kimerítőnek, ki kit képvisel, milyen ügyben, milyen határig (pontos dátumig, vagy visszavonásig), két tanú EGYÜTTES JELENLÉTÉBEN kell aláírni, azok nevének, szig. számának, lakhelyének pontos megadásával. Vannak erre formanyomtatványok ügyvédeknél, közjegyzőnél...

2021. aug. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!