Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok a halálbüntetés...

Támogatnátok a halálbüntetés bevezetését, vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés
Úgy, mint az USÁ-ban. Méreginjekció vagy villamosszék.

2021. aug. 18. 22:12
A kérdező szavazást indított:
Támogatnám
Nem
44 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%

Támogatnám. Eleve szerintem egy az egyben át kéne vennünk az USA-béli jogrendszert mindenestűl.


Ott nem pátyolgatják a bűnözőt.

2021. aug. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem is be kellene.

Vannak akik ki-be sétálgatnak a börtönbe. Először lopásokkal, betörésekkel kezdik, ülnek pár évet, szabadulás után kirabolnak egy boltot, megint ülnek pár évet, majd ismét szabadulás után agyon verik egy baltával az élettársukat.

Kérdezem én, az ehhez hasonlóakat minek tartani az állam pénzén kb az életük nagy részében? Egyszerűen a föld alá kellene küldeni őket, ha nem tudnak hasznos része lenni a társadalomnak.


De szigorúan csak egyértelműen bizonyított esetben engedélyezném a halálbüntetést, mikor kamerafelvétel, DNS vagy más módon egyértelműen bizonyított hogy ő az elkövető.

2021. aug. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%
Én elsősorban a visszaesőket ítélném halálra (erőszaktevők, gyilkosok, pedofilok stb.) A tolvajokat meg csak egészen addig dolgoztatnám míg vissza nem fizetik az ellopott összeget..
2021. aug. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%

Az USÁ-ban egyre több államban törlik el, nagyon helyesen. Az egész civilizált világban csak ott van halálbüntetés, illetve Japánban és Dél-Koreában.

Nem a középkorban élünk. Bár az első három válaszolót látva elkeserítő a kép.

2021. aug. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%
Természetesen, de csak tarkónlövést, lefejezést vagy akasztást. Ilyen szarokat nem.
2021. aug. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%
#4 Ja, meg még a fél világon kb.....
2021. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
Kaiser Ede szerintem nem támogatná. Tudjátok, akit ártatlanul ítéltek el a legszigorúbb kiszabható büntetésre.
2021. aug. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

"Támogatnám. Eleve szerintem egy az egyben át kéne vennünk az USA-béli jogrendszert mindenestűl.



Ott nem pátyolgatják a bűnözőt."


És mire mennek vele, bocikám? Gyilkossági ráta 100,000 lakosra kb. nyolcszorosa a magyarénak. Bűnözési visszaesési ráta 70% körüli, míg az EU-átlag 40 valahány.


Hol vannak a keménykezűségük kézzelfogható pozitívumai azon kívül, hogy a buta prolik proliskodhatnak a hírek olvasatán? Természetesen magukból hülyét csinálva.


Mínuszos elrettentő hatása van az USA büntetési rendszerének az európai megközelítéshez képest.

2021. aug. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
42%
Elvi szinten támogatnám. Gyakorlatilag most azért nem, mert ez biztos kivágná a biztosítékot az EU-ban, talán nem is egyeztethető össze az EU-s joggal. Egyelőre le kell zárni a fennálló jogi vitákat.
2021. aug. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
A Gyk-s válaszadók a sária törvények bevezetését sem vetnék meg. A tolvajok kezének levágása kifejezetten tetszik nekik.
2021. aug. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!