Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag lehetséges egy ilyen...

Jogilag lehetséges egy ilyen cikk kiadatása?

Figyelt kérdés

Egy rossz autó vásárlással kapcsolatban pert indítottam amit meg is nyertem. Nagyon szívesen mesélném el a tanulságos sztorit hogy mást is merjek erre bíztatni, természetesen az "ellenfél" neve és adatai nélkül. Ez így lehetséges? Az autónak a rendszámát és adatait közölhetem? Az autóról képeket és esetleg a hirdetés képét közölhetem a cikkben?


Nem akarom az ellenfél (számomra csak csalók) jogait sérteni hogy még én legyen büntethető, de mindenképpen szeretném elmesélni. Ez jogilag mennyire lehetséges hogy semmiféleképpen ne tudjanak engem beperelni személyi jogok sértése miatt?


2021. aug. 20. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Hasonló cikkek vannak totalcaron. Ők talán érdekelődnek, és lehozzák.
2021. aug. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen pont rájuk gondoltam, csak szeretném ha jogilag megfelelően, személyi jogokat nem sértve jönne ki a cikk hogy ne legyen ebből később probléma.
2021. aug. 20. 12:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ők ebben nyilván szakértők, bízd rájuk.
2021. aug. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem megoszthatod, hiszen Tied is volt az autó. A JSZP-s fotókat tedd bele, azok úgyis nyilvánosak.
2021. aug. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:)
2021. aug. 20. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!