Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen szabályok vonatkoznak...

Milyen szabályok vonatkoznak az otthoni fegyvertartásra?

Figyelt kérdés

Soha nem akartam fegyvert, ez csak vasárnap esti elmélkedés…

Gyakorlatilag leteszel egy vizsgát, átmész a pszichológiai vizsgálaton TE mint erre alkalmas személy, majd megveszed és haza is viheted a fegyvered egy olyan családba ahol lehet, hogy a másik 4 fő szellemileg/pszichológiailag teljesen alkalmatlan egy fegyverhez. Mégis együtt tartjátok a fegyvert 5-en, holott csak egyikőtöknek van rá engedélye.


Párodnak, szüleidnek úgyis megmutatod, hogy működik, gyerekek vagy testvérek megnézik a youtuberól… 🤔🤔🤔


Aztán meg is van a baj.


Kicsit több mint 20 éve amikor az általános elsőt tapostam, nálunk az iskolába volt egy térden lövős “baleset”.


2021. aug. 29. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
zárható helyen lehet csak tartani amihez más nem fér hozzá ha mégis az a te felelőséged . vadász és sportlövő ők tarthatnak otthon fegyvert
2021. aug. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fegyvert elzárva, töltények nélkül kell tárolnod. Lövedékeket szintén elzárva, távol a fegyvertől. Ha megmutatod a családtagjaidnak, hogy hol a fegyver, hol a töltény, mi a széf kombinációja, hol van a kulcsa, akkor te vagy felelőtlen, s felelősségre vonnak, ha baj történik.
2021. aug. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kovpet ***** válasza:
Ez az egész nagyon nem úgy megy, ahogy ezt te gondolod. Gyerek vagy, ugye?
2021. szept. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha nem így megy, miért kerül sokszor éles lőfegyver gyerekek kezébe még kicsiny hazánkban is? :)
2021. szept. 1. 11:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk pár légpuskás baleset volt gyerekekkel, USA-ban valóban gyakoribb, de ott teljesen mások a szabályok.
2021. szept. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#1 #2 azért ne hallgassunk el fontos részleteket :)


(3) * A lőfegyver és a hozzá tartozó lőszer a tartásukra jogosult személy folyamatos jelenléte esetén elzárás, illetve elkülönítés nélkül is tárolható, aminek során a tartásra jogosult személy köteles megtenni az illetéktelen hozzáférés megelőzése, illetve megakadályozása érdekében az adott helyzetben szükséges intézkedéseket.

2021. szept. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
tehát ha rajtam kívül senki nem tartózkodik az ingatlanban, ajtó bezárva, akkor nyugodtan itt lehet a Glock mellettem egész nap
2021. szept. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen
2022. jan. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!