Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyitva hagytam a face fiókom...

Mancsa kérdése:

Nyitva hagytam a face fiókom és egy kollégám megnézte a messenger beszélgetéseim. Feljelenthetem szerintetek? Van értelme?

Figyelt kérdés

#Messenger #véletlen #nem léptem ki #üzeneteim
2021. aug. 30. 18:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
60%
Tehát annyira hülye vagy, hogy otthagyod a fiókod és még te akarsz másokat feljelentgetni?
2021. aug. 31. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában mondom, de ez a hivatalos álláspont, bár lehet vannak egyedi esetek:

Bárki, aki hozzájut bármilyen információhoz, amely magántitkot sérthet, személyiségi jogot sérthet, csak akkor büntethető (jelenthető fel), ha nyilvánosságra hozza és ezzel valamiféle hátrányt okoz az érintettnek.

Egészen addig, amíg megtartja magának amit tud, amit látott, addig nem követett el semmi hátrány okozást.

Ennek fényében másként látom a történteket, már ami a feljelentést illeti.

2021. aug. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Ezek szerint, ha nem mondja el másnak amit olvasott, nem lehet felelősségrevonni? Akkor se, ha elmondta nekem, h elolvasta...
2021. szept. 7. 07:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!